$
כלכלה ומדיניות

"ביטוח רפואי לכולם" יעלה לארה"ב מעל טריליון דולר

שרת הבריאות של ארה"ב: "טריליון דולר זה הרבה כסף. לרוב האנשים אין מושג מה זה בכלל אומר"; חוק הביטוח רפואי לכולם לא עבר, וכבר יש קריאות לעכב את יישומו

סוכנויות הידיעות 20:0616.06.09

"מתן כיסוי רפואי לחסרי הביטוח הרפואי עלול לקחת שנים, גם אם הקונגרס יעביר חוק בעניין והנשיא ברק אובמה יחתום עליו בסתיו הקרוב", אמרה היום שרת הבריאות קתלין סבליוס בראיון לסוכנות הידיעות AP. "האם שינוי מסויים בכל זאת ייכנס לתוקף? בטוח שכן. תכנית הכיסוי הרפואי לכולם עלול

להיגרר ולהיכנס לתוקף רק באמצע הקדנציה הנשיאותית הבאה, ב-2013", הוסיפה סבליוס.

 

מימוש ארוך יותר של התכנית עשוי להוריד במעט את עלויותיה, שכבר כעת גורמות להיסוסים מצד המחוקקים. ההצהרה של סבליוס הגיעה לאחר הערכות קודרות בנוגע לעלויות יישום החוק, שהושמעו בידי הסנאטור אדוורד קנדי. משרד התקציב של הקונגרס העריך, כי יישום החוק עלול לעלות לפחות טריליון דולר, שייפרסו על פני 10 שנים.

 

סכום זה יספיק לכיסוי של שליש בלבד מתוך 50 מיליון איש שאין להם ביטוח רפואי. עם זאת, מדובר בהערכות ראשוניות בלבד של חוק שעדיין לא יושם. שרת הבריאות, אמרה כי שני שליש מעלויות החוק, יכוסו על ידי כספי קרנות כמו מדיקייר ומדיקייד.

 

עלויות יישום החוק גורמות לחשש כבר בקרב רפובליקנים, והממשל מנסה להפיג את דאגותיהם. דרך אחת לטפל בבעיה, היא הארכת משך היישום של החוק, כך שהעלויות ייפרסו על פני מספר רב יותר של שנים. "טריליון דולר זה הרבה כסף. למען האמת, לרוב האנשים אין מושג מה זה בכלל אומר ", סיכמה סבליוס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x