$
תעשייה ופיננסים

הפדרל ריזרב לבנקים בארה"ב: אל תחשפו את תוצאות "מבחני הלחץ" שלכם

19 מוסדות פיננסיים עברו בדיקה ע"י הרגולטור האמריקאי, שמטרתה לברר כיצד יעמדו בהתחייבויותיהם ובהמשך התכווצות הכלכלה

בלומברג 15:1410.04.09

הבנק מרכזי של ארה"ב (פדרל ריזרב) דרש מגולדמן זאקס, סיטיגרופ ובנקים גדולים נוספים, אשר עברו "מבחני לחץ", לשמור על עמימות לגבי התוצאות.

 

המבחן נועד לקבוע אילו מהבנקים יצלחו את המשבר הנוכחי בשלום ובפדרל ריזרב חוששים, כי דליפת הפרטים תביא לזעזוע בשוק ההון, כאשר

ניירות המוסדות שזכו לציונים גבוהים יחסית יזנקו, בעוד שמניות של בנקים אשר יש ספקות לגבי עתידם - יקרסו.

 

"אם נאפשר לבנקים למסור פרטים אודות המבחנים, אנשים יסיקו מכך שאלה שלא מנדבים אינפורמציה הם הבאים ליפול", אמר פול מילר, אנליסט בחברת ההשקעות FBR קאפיטל. החשש הגדול הוא, כי פרטים אודות "מבחני לחץ" יסתתרו בדו"חות הפיננסיים של הבנקים, אשר יפורסמו במהלך השבוע הבא, והרגולטור כלל אינו מעוניין בכך.

 

המטרה למענה נערכו "מבחני הלחץ" היא לבחון האם 19 המוסדות הפיננסיים הגדולים בארה"ב מסוגלים לעמוד בהתחייבויות שלהם והאם ההון העצמי שלהם יאפשר עמידה בשנתיים נוספות של התכווצות הכלכלה הלאומית. תוצאות המבחנים יקבעו, האם תוכניות הסיוע של האוצר יימשכו או יופסקו.

 

"לא משנה מה יהיו התוצאות, הן יתניעו את השווקים", מאמין קאמדן פיין, נשיא ההתאחדות העצמאית של בנקאי ארה"ב. "זהו החלק המסובך", הוא מסביר. "שימוש לא נכון במידע עלול להביא לקריסה".

 

גם בוועדות ממשלתיות שונות מאמינים, כי על ראשי הבנקים לשמור על השתיקה, אחרת התוצאות של אותם מבחנים יהיו הרסניות. אבל לכולם ברור, כי הדו"חות הפיננסיים ייקראו בשבוע הבא בעיון רב מתמיד. הראשון לדווח יהיה גולדמן זאקס - ב-14 לאפריל, אחריו, ב-16 לחודש, ימסור את דו"חותיו ג'יי.פי מורגן וביום למחרת - סיטיגרופ. אחרון למסור את התוצאות הפיננסיות יהיה מורגן סטנלי, שיעשה זאת ב-21 לחודש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x