$
תעשייה ופיננסים

צ'יינה מינמטאלס תרכוש מכרות של OZ מינרלס תמורת 1.2 מיליארד דולר

חברת הסחר במתכות הסינית הסכימה לקנות את מרבית המכרות של החברה האוסטרלית, לאחר שניסיון ההשתלטות שלה סוכל על ידי ממשלת אוסטרליה

בלומברג 11:2401.04.09
צ'יינה מינמטאלס גרופ הסכימה לרכוש את רוב המכרות של OZ מינרלס, השקועה בחובות, תמורת 1.2 מיליארד דולר, בניסיון להתמודד עם ההתנגדות מאוסטרליה, שסיכלה את ניסיון ההשתלטות.

 

לידיה של חברת הסחר במתכות הגדולה בסין יעברו מכרה האבץ השני בגודלו בעולם וכן נכסים באוסטרליה,

לאוס וקנדה, הודיעה היום (ד') OZ מינרלס. החברה ממלבורן גם קיבלה ארכה של חודש לחוב של כ-1.2 מיליארד דולר אוסטרלי (830 מיליון דולר).

 

בידי OZ מינרלס יישאר מכרה הזהב והנחושת בפרומיננט היל, שלדברי שר האוצר האוסטרלי וויין סוואן, לא ניתן למכרו למינמטאלס, המצויה בשליטה ממשלתית. אישורו של סוואן דרוש עדיין להשלמת העסקה, והוא בוחן השקעות בשווי של יותר מ-20 מיליארד דולר מטעם חברות סיניות.

 

שווי חברת OZ מינרלס החדשה, לאחר מכירת הנכסים, יעמוד על 2.3 מיליארד דולר אוסטרלי, או 75 סנט למניה, לדברי אנליסט קרדי סוויס מייקל סליפירסקי.

 

ההתנגדות לרכישת מכרות אוסטרלים על ידי חברות סיניות המריץ את הסנאט לבחון את חוקי ההשקעות הזרות. סוואן אמר בשבוע שעבר כי יבחון הצעות חלופיות ממינמטאלס, שאינן כוללות את המכרה בפרומיננט היל, ששוויו 1.2 מיליארד דולר אוסטרלי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x