$
תעשייה ופיננסים

באפט ורוס קרובים לרכישת חטיבת ביטוח אג"ח של דקסיה

חברות הביטוח של אנשי העסקים טרם הודיעו אם בכוונתם לרכוש את כל החטיבה או רק חלקים ממנה

סוכנויות הידיעות 16:5911.11.08
חברות הביטוח של אנשי העסקים האמריקאים וורן באפט ו-ווילבור רוס קרובות מתמיד לרכישת חטיבת ביטוח אג"ח האמריקאית (FSA) בבנק דקסיה הצרפתי-בלגי. בשלב זה לא ברור האם מדובר ברכישת כל החטיבה או חלקים בה, כך מדווח עיתון העסקים הבלגי דה טיג'ד (De Tijd). "העסקה נמצאת בשלביה הסופיים,
מסרו מקורותינו", נאמר באתר האינטרנט של העיתון.

 

קבוצת דקסיה נקלעה לאחרונה לקשיים פיננסיים על רקע משבר האשראי העולמי וקיבלה סיוע של כ-8.3 מיליארד דולר מידי ממשלות בלגיה, צרפת ולוקסמבורג. במקביל  דיווחה על הפסדים של חטיבת ביטוח האג"ח, שהגיעו ברבעון הראשון של השנה ל-752 מיליון דולר וצפויים רק לגדול לאור התרחבות המשבר. בנוסף הועמד בסכנה דירוג האשראי שלה שהיה עד כה גבוה ביותר.

 

החלטה סופית בדבר גורלה של החטיבה תפורסם ביום שישי הקרוב יחד עם סקירה מקיפה אודות הפעילות שלה. הדירקטוריון של דקסיה אישר לאחרונה מכסת אשראי ל- FSA בגובה של 5 מיליארד דולר, אך במקביל החליט כי יפעל לצמצום סיכונים, ייצא משוק המניות והסאב פריים ויתרכז באגרות חוב של עיריות ורשויות מקומיות.

 

ברקשייר התאוויי אישורנס של וורן באפט וחברת אשורד גרנטי של ווילבור רוס, הודיעו כי הן מעוניינות במיוחד בחטיבת FSA העוסקת באג"ח מוניציפליות. חטיבה הנחשבת לבריאה ומסוכנת פחות. יחד עם זאת לא נשללת אפשרות של רכישת החטיבה האמריקאית בשלמותה על נכסיה המסוכנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x