שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

האיחוד האירופי אישר את הצטרפות סלובקיה לגוש היורו

המדינה תתחיל להשתמש במטבע המשותף ב-1 בינואר 2009. כדי להתגבר על חששות הציבור, פתחה הממשלה בקמפיין הסברה בהשתתפות כמרים ותיאטרון צועני נודד

אולגה ויניאר 15:0408.07.08

האיחוד האירופי אישר היום (ג') באופן רשמי את הצטרפותה של סלובקיה לגוש היורו ולעבור לשימוש במטבע האירופי המשותף.

 

שרי האוצר של המדינות החברות בגוש קבעו את שער החליפין של הקרונה הסלובקית על 30.126 קרונות ליורו אחד. נכון להיום, שער החליפין עומד על 30.293 קרונות ליורו.

לאחר שהתהליך הבירוקרטי יושלם, תהפוך סלובקיה למדינה ה-16 שמשתמשת במטבע היורו.

 

המפקח המוניטרי של האיחוד האירופי, חואקין אלמוניה, אמר שכניסתה של סלובקיה לאיחוד הכלכלי הוא הצלחה גדולה, הן עבור הכלכלה הסלובקית והן עבור הגוף שבראשו הוא עומד.

 

סלובקיה תעבור להשתמש ביורו יתבצע בראשון לינואר 2009. בינתיים התושבים המקומיים חוששים מהמעבר, וצופים כי הדבר יוביל לגל של התייקרויות, בעיקר של מוצרי הצריכה הבסיסיים. לפי סקר שנערך לאחרונה במדינה, 34% מהתושבים מתנגדים למעבר ליורו, 30% אדישים לכך ו-35% רואים בכך מהלך חיובי.

 

כדי להתגבר על חששות הציבור, ממשלת סלובקיה פתחה בקמפיין הסברה שישכנע כי מדובר בצעד כלכלי נבון, וגייסה לצורך כך את שירותיהם של כמרים ושחקנים מפורסמים, שישכנעו את התושבים שהיורו יביא עימו שגשוג כלכלי. במסגרת הקמפיין יישאו כמרים דרשות כלכליות בכנסיות, ותיאטרון צועני נודד ישלב תכנים כלכליים בהצגותיו, כמו למשל הדגמות של האופן שבו ניתן להמיר את הקרונות.

 

לאור העובדה כי כ-70% מתושבי המדינה הם קתולים אדוקים, צופה הממשלה כי שאלות רבות בנושאים פיננסיים יופנו לנציגי הכנסייה ולא לפקידי הבנקים, ולכן הם דאגו להכין אותם לכך מבעוד מועד, ובמשך השנתיים האחרונות הקנו להם כלים בסיסיים שיעזרו להתגבר על המעבר למטבע המשותף. במקביל ישלחו לבתיהם של התושבים מחשבוני יורו שיאפשרו להם להעריך מחדש את הונם ואת שווי הנכסים שלהם.

 

הממשלה הבטיחה לפקח באדיקות אחר התפתחויות המחירים ולהעניש בחומרה "עברייני מחירים" בתקופת המעבר ליורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x