$
עולם

בוש: "החזרי המס יסייעו להוציא את הכלכלה מההאטה"

ההחזרים יגיעו לחשבונות של כ־130 מיליון בתי אב החל ממחר - מוקדם מהמצופה. יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי: "נדרשת חבילת תמריצים שנייה"

סוכנויות הידיעות 09:0327.04.08

נשיא ארה"ב ג'ורג' וו. בוש הודיע בסוף השבוע כי החזרי המס יתחילו לעשות דרכם לציבור כבר מחר, מוקדם מהמצופה, ואמורים לסייע לאמריקאים להתמודד עם עליית מחירי הדלק והמזון, כמו גם לאושש את הכלכלה המאטה.

 

דמוקרטים אמרו בתגובה שהם מרוצים מכך שהחזרי המס יגיעו לציבור מוקדם

מהמצופה. "החל ביום שני, השפעות התמריצים יתחילו להגיע למיליוני בתי אב ברחבי המדינה שלנו", אמר בוש ביום שישי במסיבת עיתונאים בבית הלבן.

 

ההחזרים הראשונים יופקדו ישירות בחשבונות הבנק של האזרחים. צ'קים ייצאו בדואר החל ב־9 במאי, שבוע לפני תאריך היעד המקורי.

 

"הכסף יסייע לאמריקאים להתמודד עם עליות המחירים בתחנות הדלק ובחנויות המזון, וגם ייתן לכלכלה שלנו תמריץ כדי לסייע להוציא אותנו מההאטה", אמר בוש. החזרי המס הם חלק מחבילת תמריצים בהיקף 168 מיליארד דולר אשר עליה חתם בוש לפני כחודשיים.

 

האוצר ישלח יותר מ־7 מיליון החזרים ישירות לחשבונות הבנק השבוע, וב־9 במאי יתחיל לשלוח המחאות בדואר. כ־130 מיליון בתי אב עתידים לקבל החזרים במהלך החודשים הבאים, אמר בוש. התשלומים יהיו בסכום של 600 דולר ליחיד, 1,200 דולר לזוג ו־300 דולר לכל קטין מבני המשפחה.

 

"הנטל של ההאטה הכלכלית על מעמד הביניים והמעמד הנמוך מחייב לדעתי חבילת תמריצים שנייה", אמרה יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי בסוף השבוע. "התחלנו לקיים שיחות עם הממשל ועם הרפובליקנים בנושא הזה". בוש אמר שהוא רוצה לאמוד את השפעות החבילה הראשונה, לפני שישקול חבילה נוספת. מסקר שערכו אוניברסיטת מישיגן ורויטרס עולה כי רק שלושה מכל עשרה צרכנים יבזבזו את הכסף. רובם אמרו שישתמשו בו לחיסכון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x