סגור
נועה קירל מתוך ה פסטיגל פנאי
נועה קירל מתוך הפסטיגל (צילום מסך: יוטיוב)

יהלומים או דוז פואה? נועה קירל תייצג את ישראל באירוויזיון 2023

כך החליטה הוועדה המקצועית של תאגיד השידור לבחירת הנציג לאירוויזיון. קירל נבחרה מבין רשימה של 78 זמרים וזמרות. התחרות תתקיים בשנה הבאה בבריטניה

תאגיד השידור הודיע היום (ב') כי הוועדה המקצועית לבחירת הנציג הישראלי לאירוויזיון 2023 בחרה בזמרת נועה קירל לייצג את ישראל בתחרות, שתתקיים בבריטניה. מטעם נציגי הזמרת נמסר כי "נועה תהיה גאה לייצג את ישראל". הוועדה שבחרה בקירל כללה עשרה חברים, בעלי מומחיות בתחום התרבות, המוסיקה, הטלוויזיה והאירוויזיון. חמישה מהם מייצגים את תאגיד השידור.
על פי ההודעה, חברי הוועדה דנו ב-78 שמות של זמרות וזמרים "בעלי ניסיון עשיר ומוכח בעמידה מול קהל גדול. הרשימה הורכבה משמות האמנים המושמעים ביותר בישראל על פי כאן גימל וגלי צה"ל, מועמדים לזמר וזמרת השנה ולהרכב השנה בשנים 2019, 2020 ו-2021".
בשלב השני, כל חבר בוועדה הציע שני שמות מתוך הרשימה - עד 20 שמות בסך הכל. הוועדה דנה באמנים וצמצמה את הרשימה על פי סדר עדיפויות, כאשר האמן המתאים ביותר דורג ראשון ברשימה.
שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: "נועה קירל זמרת ויוצרת מוכשרת ואני מברך אותה על כך שתייצג את ישראל בארוויזיון 2023. נועה מהווה מודל לאלפי ילדות וילדים שרואים את כוח הרצון, היצירתיות והנחישות. נועה, בהצלחה רבה, גאים בך ובטוחים כי תייצגי את ישראל בכבוד רב".
קירל בת ה-21 התפרסמה לפני שבע שנים כשהוציאה סינגל ראשון בשם "מדברים". אחריו שוחררו להיטים מצליחים בהם "קילר", "יש בי אהבה", "פאוץ'", "מיליון דולר", "יהלומים" ו"פעמון". בנוסף כיכבה בתוכנית הטלוויזיה "כפולה", בסרט הקולנוע "כמעט מפורסמת" והשתתפה במופעי הפסטיגל ב-2019 ו-2020.
מאז שהוחתמה בחברת התקליטים הבינלאומית "אטלנטיק רקורדס", הוציאה קירל שלושה סינגלים מצליחים: Please Don't Suck שיצא ביולי בשנה שעברה, Bad Little Thing ו-Thought About That שיצא בפברואר, וכבר צבר יותר מ-34 מיליון צפיות.
בחודש שעבר הכריז תאגיד השידור כי נציג ישראל בתחרות האירוויזיון לשנת 2023, ייבחר באמצעות ועדה מקצועית - לראשונה מאז 2014. בשנים 2015-2020 נבחרו נציגי ישראל לתחרות במסגרת תוכנית הריאליטי "הכוכב הבא לאירוויזיון". השנה נבחר מיכאל בן-דוד לייצג את ישראל בטורינו, לאחר שזכה בתוכנית "אקס פקטור לאירוויזיון" ששודרה ברשת 13. בן-דוד לא העפיל לשלב הגמר.
אוקראינה זכתה בתחרות האחרונה, אך לא תזכה לארח אותה בשל המלחמה המתחוללת בשטחה. מי שתעשה זאת תהיה כאמור בריטניה שזכתה במקום השני.