סגור

תביעה נגד בוב דילן: התעלל מינית בבת 12 ב-1965

אישה טוענת כי במהלך תקופה של שישה שבועות, כשהייתה בת 12 בלבד, דילן שיכר, סימם אותה ותקף אותה מינית. נציגיו של דילן בן ה-80 מגיבים: "טענה בת 56 שנים שאיננה נכונה"

המוזיקאי האגדי בוב דילן מואשם כי תקף מינית ילדה בת 12 ב1965.
לפי התלונה שהגישה בשישי האחרון בניו יורק אישה בשם JC, השניים התחברו ונוצר ביניהם קשר רגשי. לדבריה, דילן שהיה אז בן 23 או 24, ניצל את מעמדו כמוזיקאי, "טיפח" אותה ובמשך שישה שבועות סימם והשקה אותה באלכוהול, איים עליה ותקף אותה מינית פעמים מרובות.
1 צפייה בגלריה
פנאי בוב דילן
פנאי בוב דילן
דילן. המתלוננת טענה שנותרה מצולקת
(צילום: איי אף פי)
האירועים התרחשו לכאורה, בין אפריל למאי 1965 במספר מקומות, לרבות מלון צ'לסי בניו יורק שם התגורר דילן באותה התקופה, בעת שעבד על אלבומו הקלאסי Blonde on Blonde.
החוויה הקשה, כך לפי כתב התלונה, הותירה את המתלוננת, בת 68 היום, "מצולקת רגשית ופגועה פסיכולוגית עד עצם היום הזה". היא תובעת את דילן על תקיפה וחבלה, כליאה וגרימת מצוקה רגשית ומבקשת פיצויים ומשפט עם מושבעים.
התלונה הוגשה זמן קצר לפני שפג תוקפו של חוק שנחקק בניו יורק ב-2019, ומאפשר לנפגעות תקיפה מינית להגיש תביעות אזרחיות שחל עליהן חוק ההתיישנות. בטרם פג החוק, הוגשה תלונה על תקיפה מינית גם נגד הנסיך אנדרו, שהואשם בעבר במסגרת פרשת ג'פרי אפשטיין, וכן נגד הזמרת ניקי מינאז' ובעלה.
דוברו של דילן בן ה-80 מסר בתגובה למגזין בילבורד: "הטענה בת 56 השנים הזו איננה נכונה ותופרך בתקיפות".