סגור
שחקני מנצ'סטר יונייטד עם חולצות אדידס 2023

אדידס תשלם 900 מיליון פאונד להארכת החוזה עם מנצ'סטר יונייטד

חוזה החסות במסגרתו מופיע הלוגו של אדידס על חולצות המועדון יוארך עד 2035 בעסקה הנחשבת לאחת הגדולות בהיסטוריה של הפרמיירליג. במקביל הקבוצה שלא זכתה באליפות מאז 2013 ממשיכה במאמצים למצוא קונה. ההצעות שקיבלה מעניקות לה שווי של 5 מיליארד דולר

אדידס האריכה את חוזה החסות ואספקת החולצות שלה עם מנצ'סטר יונייטד, בעסקה המוערכת ב-900 מיליון פאונד (1.2 מיליארד דולר) ונחשבת לאחת הגדולות בהיסטוריה של הפרמיירליג האנגלית. במסגרת החוזה החדש לעשר שנים הלוגו של אדידס ימשיך להופיע על חולצות השחקנים עד 2035.
חידוש החוזה מגיע בעוד הקבוצה נמצאת בעיצומו של הליך מכירה ממושך. יונייטד היא בבעלות האחים גלייזר מאז 2005, אך בשנה האחרונה החלו בהליך למציאת קונה או משקיע. בין המועמדים המובילים נמנים המיליארדר הבריטי ג'ים רטקליף ובן משפחת המלוכה הקטארית שייח ג'אסים בן חמאד אל ת'אני, שהגישו הצעות שמעניקות למועדון שווי של מעל 5 מיליארד דולר. עם זאת, על המגרש הקבוצה מתקשה לשחזר את ההצלחה שחוותה בימי המאמן אלכס פרגוסון, ולא זכתה באליפות הליגה האנגלית מאז 2013, השנה בה פרש.
החוזה הנוכחי עם אדידס, שהחל בעונת 2015-16, היה בשווי 750 מיליון פאונד, שנחשב בשעתו לסכום שיא. בחברה מחפשים בשנה האחרונה מקורות הכנסה חדשים, זאת לאחר ניתוק הקשרים עם קנייה ווסט בעקבות ההתבטאויות האנטישמיות שלו. אדידס הייתה ספקית הציוד של יונייטד גם בשנים 1980-1992.
"מערכת היחסים בין מנצ'סטר יונייטד ואדידס היא אחת הידועות בעולם הספורט", מסר מנכ"ל הקבוצה ריצ'רד ארנולד. "השותפות שלנו הומצאה מחדש בעשור האחרון עם העיצוב והטכנולוגיה מהחדשניים בביגוד ספורט".
ביורן גולדן מנכ"ל אדידס הוסיף: אדידס ומנצ'סטר יונייטד הם שניים מהמותגים החשובים ביותר בכדורגל העולמי, וזה רק טבעי עבורנו להמשיך את שיתוף הפעולה".
החוזה המקורי כלל סעיף שקשר חלק מהתשלומים השנתיים להעפלה לליגת האלופות. לא ידוע אם החוזה החדש כולל גם את הסעיף הזה.