סגור

דרמה באוסטרליה: בוטלה הוויזה של נובאק ג'וקוביץ'

שר ההגירה ביטל את הוויזה של הטניסאי המדורג 1 בעולם "מטעמי בריאות וסדר תקין ועל בסיס האינטרס הציבורי". לסרבי יש עדיין אפשרות לערער

הסאגה סביב השתתפותו של הטניסאי נובאק ג’וקוביץ’ באליפות אוסטרליה מקבלת תפנית נוספת. אחרי שעתירתו לבית המשפט האוסטרלי נענתה והסרבי קיבל אישור להיכנס למדינה על אף שלא עמד בתנאים הרפואיים בנוגע לחיסוני הקורונה, הבוקר (ו') שר החליט ההגירה האוסטרלי להוציא צו מיוחד אשר מבטל את אישור הכניסה שלו למדינה.כזכור, הרשויות באוסטרליה קבעו כי רק מי שהתחסן יכול להכניס למדינה ולהשתתף באליפות היוקרתית. ג’וקוביץ’, שלא חוסן, קיבל אישור מיוחד להגיע מה שעורר את זעמם של תשובי אוסטרליה. לאחר מחאה כנגדו, הטניסאי נעצר בשדה התעופה, הועבר לתנאי בידוד ועמד בפני גירוש. הדבר עורר מחאות, בעיקר במולדתו סרביה.


2 צפייה בגלריה
הפגנה מול הפרלמנט בבלגרד נגד החלטת אוסטרליה לשלוח לבידוד את הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' קורונה
הפגנה מול הפרלמנט בבלגרד נגד החלטת אוסטרליה לשלוח לבידוד את הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' קורונה
הפגנה בבלגרד נגד החלטת אוסטרליה לשלוח לבידוד את ג'וקוביץ'
(רויטרס)

הסרבי הגיש עתירה לבית המשפט כנגד הגירוש שלו בטענה שעמד בכל התנאים הנדרשים, בית המשפט בחן את העתירה והחליט לבטל את צו הגירוש כנגד הטניסאי הטוב בעולם. אך השיח הציבורי סביב הפרשה לא דעך ופרטים נוספים סביב האישור המפוקפק שקיבל הטניסאי החלו לצוץ.
הבוקר שר ההגירה האוסטרלי הוציא הודעה בה הוא משתמש בסמכות שלו על מנת לבטל את אשרת הכניסה שהעניק בית המשפט לסרבי: “היום אני מנצל את הכוח שלי על פי סעיף 133 ג’ על מנת לבטל את הוויזה של נובאק ג’וקוביץ’ מטעמי בריאות וסדר תקין, על בסיס האינטרס הציבורי". צו הגירוש של הסרבי יהיה תקף עד 2025 מה שאומר שהוא לא יוכל להתחרות באוסטרליה ב-3 השנים הקרובות.
יש לציין כי הסרבי יכול להגיש ערעור נוסף על הדחייה ונראה כי הפרשה, שלא מוסיפה כבוד לאף אחד, רחוקה מסיום. אמש ה"ג’וקר" ערך אימון על המגרש המרכזי באוסטרליה ואף לקח חלק בהגרלה של הסיבוב הראשון וכעת יהיה מעניין לעקוב מה תהיה החלטתו בנוגע לערעור.

2 צפייה בגלריה
נובאק ג'וקוביץ' זכה ברולאן גארוס
נובאק ג'וקוביץ' זכה ברולאן גארוס
נובאק ג'וקוביץ'
(AFP)