סגור

אולם סטייפלס המיתולוגי של הלייקרס משנה שמו ל-crypto.com

פלטפורמת המסחר בקריפטו מסינגפור תשלם מעל 700 מיליון דולר עבור זכויות השם לאולם בלוס אנג'לס ל-20 השנים הבאות. השינוי ייכנס לתוקף בחג המולד הקרוב. התשלום אגב, לא יתבצע בקריפטו - אלא במזומן

אולם סטייפלס בלוס אנג'לס, הנחשב לאחד מהיכלי הספורט והבידור המוכרים ביותר בארה"ב ומזוהה בעיקר עם קבוצת הלוס אנג'לס לייקרס, הולך לשנות את שמו ולהיקרא מעתה קריפטו דוט קום ארנה (Crypto.com Arena). זהו השינוי הראשון בשם ההיכל המכיל 20 אלף מושבים מאז נפתח ב-1999, כך לפי דיווח בפייננשל טיימס.


השינוי יוצא לדרך לאחר שפלטפורמת המסחר במטבעות קריפטו מסינגפור הסכימה לשלם מעל 700 מיליון דולר עבור זכויות השם לאולם שבדאון טאון לוס אנג'לס ל-20 השנים הבאות. המיתוג מחדש ייכנס לתוקף בחג המולד (25 בדצמבר), והשילוט הפיסי אמור להיות מוחלף עד יוני 2022.
מעבר לכך שמדובר בהכנסה גדולה לבעלים, AEG, העסקה מייצגת את אחת מטקטיקות השיווק הבולטות ביותר מצד חברת קריפטו עד כה, ועשויה לסייע להפוך את המטבעות למקובלים יותר בקרב משקיעים פרטיים.
2 צפייה בגלריה
הדמייה אולם קריפטו סטייפלס לשעבר לוס אנג'לס
הדמייה אולם קריפטו סטייפלס לשעבר לוס אנג'לס
הדמייה של אולם קריפטו בלוס אנג'לס
(צילום: Crypto)

סטייפלס משמש כאולם הבית של ארבע קבוצות ספורט מקצועיות: קבוצות הכדורסל הלייקרס, הקליפרס והספארקס וקבוצת ההוקי הקינגס, ומדורג לצד מדיסון סקוור גרדן בניו יורק כאולם ההופעות הפופולרי ביותר בארה"ב.
"בעוד כמה שנים מעכשיו, אנשים ייזכרו ביום הזה כיום שבו מטבעות הקריפטו סוג של חצו את היקום והפכו למיינסטרים", הגיב קריס מרזסאלק, מנכ"ל Crypto.com. עם זאת, הוא הודה כי אין בכוונת החברה לשלם על החוזה במטבעות קריפטו. "זו עסקת מזומן", הדגיש. "תהיה כנראה התנגדות ראשונית לרעיון של שינוי השם, וזה נראה לי די טבעי. אבל אנחנו מוכנים לעבוד עם הקהילה המקומית ולהוכיח להם שזה שינוי לטובה שיעזור לבנות עתיד טוב יותר ללוס אנג'לס ולאוהדים".

2 צפייה בגלריה
אולם סטייפלס לוס אנג'לס Staples
אולם סטייפלס לוס אנג'לס Staples
סטייפלס סנטר בלוס אנג'לס. אחד האולמות הפופולריים בארה"ב ביחד עם המדיסון סקוור גארדן בניו יורק
(צילום: ויקיפדיה)
סטייפלס, על שם רשת חנויות הציוד המשרדי, הייתה בעלת זכויות השם לאולם מאז שנפתח ב-1999. החברה שילמה 120 מיליון דולר עבור זכויות השם ל-20 שנים. לפי הדיווחים, החברה שילמה סכום נוסף – שגובהו לא נחשף – כדי להחזיק עוד בזכויות. עם זאת, ב-2019 החליטו ב-AEG לרכוש בחזרה את זכויות השם ולחפש שותף חדש למיתוג, "בעל היכולת להשפיע על הדור הבא של אוהדים בשני העשורים הבאים", כך לפי טוד גולדסטין, בכיר ב-AEG. גולדסטין ציין עוד כי הבחירה בחברת קריפטו היא מכיוון "שאנחנו חושבים שיש עתיד וצורך בתעשייה הזו". AEG היא הבעלים גם של O2 ארנה בלונדון ומרצדס בנץ ארנה בברלין.
קריפטו דוט קום הוקמה ב-2016 ומדורגת כפלטפורמה העשירית בגודלה בעולם לעסקאות קריפטו. נפח העסקאות בה הסתכם ב-1.8 מיליארד דולר לאורך 24 שעות, זאת לעומת 40 מיליארד דולר בפלטפורמה הגדולה ביותר, ביננס.
חוזי חסות בספורט הפכו לדרך פופולרית בקרב חברות קריפטו לשווק את עצמן. כך למשל קבוצות הכדורגל האיטלקיות מילאן ולאציו חתמו השנה על שותפויות עם חברות הקריפטו ביטמקס ובייננס, בהתאמה. לקריפטו דוט קום יש גם חוזים עם ה-UFC, קבוצת הכדורגל פריז סן ז'רמן וקבוצת ה-NBA פילדלפיה 76.