סגור

ג'וקוביץ' פספס הזדמנות להרוויח 2.1 מיליון דולר

השופט אלסופ הבהיר כי הוחלט לשלול את הוויזה מהטניסאי הטוב בעולם. יעזוב את אוסטרליה באופן סופי ולא יתחרה באליפות

אחרי סאגה ארוכה ומתוקשרת, היום (ראשון) יצאה החלטה סופר דרמטית, עליה כמובן עוד ידובר רבות, מבית המשפט הפדרלי באוסטרליה: הוויזה של נובאק ג’וקוביץ’ בוטלה, הטניסאי הטוב בעולם יגורש מהמדינה לא יתחרה באליפות. בסך הכל הטניסאי יפסיד את האפשרות להרוויח 2.1 מיליון דולר וכמובן את הזכות להירשם בספרי ההיסטוריה עם זכייה בטורניר היוקרתי.עיתונאים ומעריצים רבים ליוו לאורך היום את ג’וקוביץ’ ופמלייתו לקראת ההכרעה הדרמטית. השופט, ג’יימס אלסופ, הבהיר כי מדובר בהחלטת פה אחד ובה הוסכם לעמוד לצד הרשויות והטניסאי, שלא התחסן ואף הודה כי הפר בידוד לאחר שנמצא חיובי לקורונה בחודש שעבר, יעזוב את אוסטרליה ולא יתחרה באליפות היוקרתית בה הוא שולט ביד רמה.

2 צפייה בגלריה
סרג'ן ג'וקוביץ' אביו של הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' שמחוזק בבידוד באוסטרליה בהפגנה מול הפרלמנט בבלגרד קורונה
סרג'ן ג'וקוביץ' אביו של הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' שמחוזק בבידוד באוסטרליה בהפגנה מול הפרלמנט בבלגרד קורונה
סרג'ן ג'וקוביץ' אביו של הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' שמחוזק בבידוד באוסטרליה, בהפגנה מול הפרלמנט בבלגרד
(רויטרס)

יש לזכור כי שר ההגירה באוסטרליה ביטל את הוויזה של המדורג 1 בעולם לפני ימים אחדים, אך ג’וקוביץ’ ערער ולכן שהה במעצר ולטענת סביבתו, בתנאים לא ראויים. הבוקר כאמור הגיעה ההחלטה בעניינו של הכוכב ובניגוד לפעם הקודם בה בית המשפט היה לצידו, כעת הוחלט שם פה אחד לשלול את הוויזה ולהביא להרחקתו של ג’וקוביץ’ מהמדינה.

2 צפייה בגלריה
נובאק ג'וקוביץ גמר ווימבלדון טניס
נובאק ג'וקוביץ גמר ווימבלדון טניס
נובאק ג'וקוביץ בגמר ווימבלדון טניס
(צילום: איי פי)

כזכור, הרשויות באוסטרליה קבעו כי רק מי שהתחסן יכול להכניס למדינה ולהשתתף באליפות היוקרתית. ג’וקוביץ’, שלא חוסן, קיבל אישור מיוחד להגיע, מה שעורר את זעמם של אזרחי אוסטרליה. לאחר מחאה כנגדו, הטניסאי נעצר בשדה התעופה ועמד בפני גירוש.
ה’ג’וקר’ אף לקח חלק בהגרלה של הסיבוב הראשון ושם אמור היה לפגוש יריב סרבי, אך כעת יום לפני שאמור היה לשחק, נודע לו כי הוא לא יעשה זאת. הטניסאי שהה במהלך סוף השבוע האחרון במתקן מעצר של רשויות ההגירה.