סגור

התחזית של גולדמן זקס: "לראשונה, בלגיה תזכה ביורו"

עפ"י בנק ההשקעות, באליפות אירופה בכדורגל לאומות שתחל ב-11 ביוני, "יתקיים מרוץ צמוד בין בלגיה, איטליה, פורטוגל וספרד, שמגיעות לחצי הגמר. גרמניה תוציא את עצמה מהתקופה הקשה שלה ותעקוף את צרפת, אך אז תפסיד לאנגליה"בנק ההשקעות גולדמן סאקס פרסם את התחזית שלו לאליפות אירופה בכדורגל לאומות (היורו) שיחל ב-11.6. את חישובי התחזיות הם מתחילים לחשב בדגימת מספר השערים שהבקיעה כל קבוצה באמצעות מערך נתונים של משחקי כדורגל בינלאומיים מאז 1980.
2 צפייה בגלריה
אליפות אירופה בכדורגל לאומות היורו כדורגל
אליפות אירופה בכדורגל לאומות היורו כדורגל
אליפות אירופה בכדורגל לאומות, היורו
(צילום: שאטרסטוק)
בנוסף הם מחשבים את חוזק הקבוצה לפי דירוג ELO של עולם הכדורגל; שערים שנכבשו לאחרונה; יתרון ביתי (ששווה 0.4 יותר שערים מאשר היריבה) ו"אפקט הטורניר" (שמראה שחלק מהמדינות נוטות להציג ביצועים טובים יותר בטורנירים עולמיים לעומת הדירוג הרגיל שלהם).
2 צפייה בגלריה
שחקני נבחרת בלגיה
שחקני נבחרת בלגיה
שחקני נבחרת בלגיה
(צילום: אם סי טי)
לפי גולדמן סאקס: "לאחר בחינת הפרמטרים, אנו מחילים על הטורניר את מודל הניקוד המשוער שלנו. במסגרתו למשל, אנו צופים כי בלגיה תזכה ביורו בפעם הראשונה בהיסטוריה, ותנצח את איטליה ב-11 ביולי. הסיבה שהמודל מעניק לבלגיה יתרון היא בעיקר בגלל ציון ה- Elo הגבוה שלה, שם היא מדורגת במקום הראשון בקרב מדינות אירופה. עם זאת, אנו רואים מרוץ צמוד בין בלגיה, איטליה, פורטוגל וספרד, שמגיעות לחצי הגמר".
בגולדמן סאקס טוענים כי "המודל שלנו מספק מספר תחזיות מעניינות מעבר לכך. אנו צופים כי גרמניה תוציא את עצמה מהתקופה הקשה שלה ותעקוף את צרפת, אך אז תפסיד לאנגליה בוומבלי במהלך שמינית הגמר, שכן דירוג נמוך של גרמניה עולה על אפקט הטורניר החיובי. בנוסף, דנמרק צפויה לתת ביצועים טובים בטורניר זה, אך תפסיד לפורטוגל ברבע הגמר. בעוד שלצרפת - כאלופת העולם - יש ציון ELO גבוה, הצרפתים נענשים במודל שלנו בגלל בית קשה, חוסר יתרון ביתי ותנופה שלילית במשחקים האחרונים".