שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

השר חילי טרופר: "אין שום סיבה שלא לאפשר את המשך הליגות בכדורגל"

משרדי הספורט והבריאות יכריעו עד מחר אם לאפשר את קיום הליגות בתקופת הסגר. הדיון יכלול גם את נושא משחקי הנציגות הישראליות באירופה בשבוע הבא

נדב צנציפר, ynet 13:0514.09.20

"אין שום סיבה שלא לאפשר את המשך קיום הליגות בכדורגל", אמר אתמול שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בדיונים שקיים עם אנשי משרד הבריאות. בישיבת הממשלה הוחלט שלא להכניס את הנושא למסגרת הדיונים במגבלות הסגר שיחל ביום שישי, ומשרדי הספורט והבריאות יצטרכו להכריע בשיחות ביניהם עד מחר.

 

"יש מלחמה גדולה בין המשרדים לגבי השאלה אם הכדורגל ימשיך לפעול בתקופת הסגר", הודו גורמים המעורים במגעים. אחד התומכים הגדולים בעמדת משרד התרבות והספורט הוא שר הביטחון בני גנץ. הטענה של המצדדים בהמשך שגרת המשחקים היא העובדה שהוחלט רק על סגירת מקומות עבודה שיש בהם קבלת קהל, והכדורגל לא נכלל, לשיטתם, בהגדרה הזו. מצד שני, כל אירועי הפנאי מבוטלים בתקופת הסגר, ולא ברור אם תהיה אפשרות להפריד בין הסקטורים.

 

 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר שר התרבות והספורט, חילי טרופר צילום: אבי מועלם

 

טרופר פועל בכל הגזרות על מנת להחריג את הכדורגל. גם ההתאחדות ובעלי קבוצות לוחצים כדי להימנע מתרחיש דומה לסגר הראשון. חשוב לציין

שהשבתה של שלושה שבועות, יחד עם שבועיים נוספים לפחות של חזרה לכושר, תשבש את לוחות הזמנים בצורה קשה, ותגרור חישוב מסלול מחדש לגבי המשך העונה. במקרה שיהיה הסכם בין הצדדים והליגות יתקיימו כסדרן, יתאפשרו אימונים ויציאה מחוץ למגבלת 500 המטרים המוטלת על הציבור.

 

הדיון סביב המשך קיום הליגות יכלול גם את נושא משחקי הנציגות הישראליות באירופה בשבוע הבא במידה שיעברו את הסיבובים הקרובים. החשש הגדול הוא שסגר יפגע בהכנות לקראת אחד המשחקים החשובים בתולדות הנבחרת, חצי גמר פלייאוף העלייה ליורו מול סקוטלנד בחודש הבא.

x