שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

כך מתמודדת ה-NBA עם הבעיות הנפשיות של הכדורסלנים

סם אמיק מהאתלטיק פרסם את האימייל שנשלח למועדונים בנושא לקראת עונת 2019/20. ההתקדמות האחרונה לא היתה מתרחשת ללא דמאר דהרוזן, קווין לאב ורויס ווייט, ששברו את הטאבו ודיברו בפומבי על הבעיות הנפשיות שלהם

שירות כלכליסט 09:5708.08.19

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה, ה-NBA, עושה צעדים משמעותיים כדי להתמודד עם הבעיות הנפשיות של הספורטאים.

 

לפי סם אמיק מהאתלטיק, ה-NBA פרסמה הנחיות משמעותיות ודרישות לצעדים לקראת העונה הבאה. סם אמיק פרסם את האימייל שנשלח למועדונים בנושא לקראת עונת 2019/20.

 

 

דמאר דהרוזן דמאר דהרוזן צילום: רויטרס

 

הצעדים וההנחיות:

 

  • להחתים או לשכור שירותים של שני מומחים מורשים לבריאות נפשית עבור השחקנים.
  • מציאת פסיכיטאר מורשה שיעזור בניהול בריאות הנפשית של שחקנים.
  • לבחון, למצוא ולכתוב תוכנית פעולה למקרי חירום נפשיים.
  • לקבוע הליכים לתקשור עם שחקנים והצוות המקצועי לגבי פנייה לטיפול.
  • כל המועדונים צריכים להגיע לפגישה מיוחדת בשיקגו בה ידברו על ענייני בריאות הנפש של השחקנים.

 

ה-NBA היא הליגה המתקדמת ביותר בארה"ב בכל הקשור לטיפול נפשי בשחקנים. כבר ב-2015 איפשרו לקבוצות ולצוותים לדבר עם פסיכולוג קליני. מ-2017 הם נעזרים בעמותה שעוזרת בטיפול בבעיות נפשיות וכבר בשנה שעברה פרסמו הנחיות לענייני בעיות נפשיות.

 

ההתקדמות האחרונה לא היתה מתרחשת ללא דמאר דהרוזן, קווין לאב ורויס ווייט, שחקנים בליגה, ששברו את הטאבו ודיברו בפומבי על הבעיות הנפשיות שלהם. האומץ שלהם העלה לתודעה את הקשיים הנפשיים הרבים שעומדים מול שחקני NBA (על פי הערכות כ-40% מהשחקנים סובלים מבעיה נפשית כלשהי). השחקנים כיום בליגה יכולים לקבל סיוע נפשי ומנטלי הרבה בזכותם.

 

ב-2018 הבריאות המנטלית של כדורגלנים הוגדרה כבעלת עדיפות עליונה בהסכם קיבוצי בספורט הנורגבי. ככל הידוע, זה היה הסכם הקיבוצי הראשון בעולם הספורט בו מתייחסים לבריאות המנטלית של ספורטאים. במסגרת ההסכם, מועדונים נורבגים הסכימו לעלות את המודעות לבריאות הנפש ולהקצות אדם במערכת שיהיה הכתובת אליה שחקנים יכולים לפנות אם הם סובלים מבעיות חרדה או דיכאון. האדם אמור להיות איש מקצוע עצמאי שלא מחויב למועדונים, אלא לבריאות הנפש של השחקנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x