$
ספורט ישראלי

עמרי כספי: ההימור המוצלח נגמר בטעם רע

עמרי כספי וויתר על כסף רב כדי לשחק בגולדן סטייט ווריירס. הוא היה אמור לשחק בפלייאוף בפעם הראשונה בקריירה אבל פציעות ומספרים ששיחקו נגדו מנעו ממנו זאת. אך ההימור שלקח עוד עשוי להשתלם לו בגדול בקיץ הקרוב

אוריאל דסקל 09:0008.04.18

עמרי כספי שוחרר הבוקר מגולדן סטייט ווריירס ולא ישתתף בפלייאוף. בכך הוא ימשיך את הרצף הארוך ביותר של שחקן פעיל בליגה ללא משחק פלייאוף (552 משחקים).

 

מדובר על מצב ביש עבור הכדורסלן הישראלי הבכיר שנפצע "בתזמון נוראי" לפי מאמנו סטיב קר ושוחרר מהווריירס בעיקר בגלל כניסתו לעניינים של קווין קוק, שחקן ליגת הפיתוח שתפס את מקומו של סטף קרי הפצוע.

 

כספי וויתר הקיץ על הצעה יפה מאוד מברוקלין נטס - שלה לא היה סיכוי להגיע לפלייאוף. הוא בחר לחתום על חוזה מינימום בגולדן סטייט בשביל לשחק בפלייאוף ואולי להיות חלק מקבוצה שרצה לאליפות. ההימור, כך נראה, השתלם מבחינה תדמיתית. כספי נתפס כעת בליגה כשחקן הרבה יותר משמעותי מאשר היה לפני.

 

 

כספי אחרי הפציעה במשחק נגד סקרמנטו כספי אחרי הפציעה במשחק נגד סקרמנטו צילום: איי פי

 

הוא תפס את מקומו כשחקן חשוב ברוטציה של אחת מהקבוצות הטובות בליגה וזה, ככל הנראה, יאפשר לו לקבל הצעות יפות גם ממקומות טובים יותר מברוקלין. עם זאת, וזה חבל מבחינתו, הפציעות הטורדניות (כרגע בקרסול), העובדה שלווריירס יש עוד מספר שחקנים בסגנון שלו (wings) וגם כמה מספרים דטרמנליים מבחינתו, הביאו לשחרורו.

 

אולי המספר הגרוע ביותר מבחינתו הוא מספר השלשות המועט שקלע העונה. 10 מ-22 שלשות זה מספר לא טוב עבור שחקן שהביאו לווריירס גם בזכות השלשות שלו. לשם השוואה, קווין קוק - ששיחק 23 משחקים פחות מכספי, קלע 38 שלשות העונה מ-89 ניסיונות.

 

אם כספי היה קולע 60-100 שלשות העונה (כפי שעשה במספר עונות בקריירה שלו) הווריירס היו מתקשים יותר לשחררו. אבל כשהפלייאוף בפתח חייבים לקבל החלטות קרות רוח ולעיתים אכזריות.

 

כספי, שוויתר על שלשות והקריב מעצמו הרבה העונה לטובת הקבוצה, כן יקבל המלצות מסטיב קר, המאמן.

 

"הוא היה נהדר העונה והוא כנראה אחד מהשחקנים הכי טובים ללא הכדור שיש לנו" אמר קר על כספי בפברואר. "הוא מילא את השורות כשהיינו פצועים. זה נהדר שעומרי איתנו בקבוצה, אני מעריץ גדול שלו". אם גולדן סטייט תזכה באליפות כספי גם ככל הנראה יקבל טבעת אליפות - כך לפחות אושר לעיתונאי כריס היינס, שמסקר את הקבוצה.

 

כספי עדיין לא הגיב לשחרורו. הוא יצטרך להתמקד הקיץ בשיקום הקרסול הפצוע. להתחזק באלמנטים הגנתיים וגם להחזיר את הביטחון בזריקות שלו משלוש. אחרי עונה טובה כשחקן רוטציה באחת מהקבוצות הטובות בליגה, יהיה לו ביקוש ואולי הוא לא יצטרך לוותר על משכורת כדי להצטרף לקבוצה חזקה על חוזה לשנתיים-שלוש. אם יחתום בקבוצה טובה בעונה הבאה על חוזה יפה, נדע שההימור שלו בקיץ היה מוצלח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x