$
ספורט ופוליטיקה

הוסר עונש ההרחקה מכדורגל שהוטל על נשיא יובנטוס

אניילי הושעה בספטמבר ע"י התאחדות הכדורגל האיטלקית והוטל עליו קנס של 20 אלף יורו, אך בית המשפט לערעורים של ההתאחדות שינה את העונש שעומד כעת על קנס של 100 אלף יורו

שירות כלכליסט 15:5720.12.17
עונש ההרחקה לשנה אחת שהוטל על נשיא יובנטוס אנדראה אניילי בגין מכירת כרטיסים למשחקי המועדון לקבוצת האוהדים האולטראס (ultras fans) הוסר, אך הקנס גדל. העונש שהוטל על הקבוצה הוחמר גם כן.

 

 

 

 

אניילי הושעה בספטמבר על ידי התאחדות הכדורגל האיטלקית (FIGC) והוטל עליו קנס של 20 אלף יורו. אך בית המשפט לערעורים של ההתאחדות שינה את העונש שעומד כעת על קנס של 100 אלף יורו. אניילי הושעה בספטמבר על ידי התאחדות הכדורגל האיטלקית (FIGC) והוטל עליו קנס של 20 אלף יורו. אך בית המשפט לערעורים של ההתאחדות שינה את העונש שעומד כעת על קנס של 100 אלף יורו. צילום: אי פי איי

 

אניילי הושעה בספטמבר על ידי התאחדות הכדורגל האיטלקית (FIGC) והוטל עליו קנס של 20 אלף יורו. אך בית המשפט לערעורים של ההתאחדות שינה את העונש שעומד כעת על קנס של 100 אלף יורו.

 

במקביל, הוכפל הקנס שהוטל על יובנטוס ל-600 אלף יורו, והיציע הדרומי (Curva Sud) באצטדיון ייסגר במשחק הבית נגד גינואה ב-22 בינואר.

 

אניילי הואשם שעזר למכור כרטיסים, שלאחר מכן נמכרו מחדש ברווח, ל"אולטראס", שלחלקם קשרים לארגוני פשע מאורגן. גם הוא וגם ההתאחדות ערערו על העונש המקורי. התובע מטעם ההתאחדות, ג'וזפה פקורארו ביקש השעייה לשנתיים וחצי ולא שנה אחת בלבד.

 

על עף שההרחקה בוטלה, המוניטין של אניילי ספג פגיעה קשה, זאת לאחר שמוקדם יותר השנה נבחר לעמוד בראש איגוד מועדוני הכדורגל האירופיים הנחשב, המייצג מעל 200 מועדונים ביבשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x