$
ספורט ופוליטיקה

ה-MLS מתרחבת: שתי קבוצות חדשות יצטרפו לליגת הכדורגל האמריקאית

ליגת הכדורגל האמריקאית הכריזה כי הערים סינסינטי, דטרויט, נאשוויל וסקרמנטו הן הפיינליסטיות בקרב על שני המקומות החדשים בליגה

שירות כלכליסט 16:4803.12.17
ליגת הכדורגל האמריקאית (MLS) הכריזה כי הערים סינסינטי, דטרויט, נאשוויל וסקרמנטו יתחרו על שתי הקבוצות הבאות שיצטרפו לליגה.

 

 

 

 

דון גרבר, קומישנר של ה-MLS דון גרבר, קומישנר של ה-MLS צילום: רויטרס

 

ארבע הערים הוכרזו כפיינליסטיות בקרב על שני המקומות החדשים, והזוכות ייחשפו בהמשך השנה. הבעלים ובכירים המייצגים את ארבע הערים יקיימו מצגות רשמיות בפני הקומישינר דון גרבר וועדת ההרחבה של הליגה בניו יורק ב-6 בדצמבר.

 

לאחר המצגות הללו, תתקיים פגישה של מועצת המושלים של הליגה ב-14 בדצמבר, גם כן בניו יורק, שם ימשיכו לדון בתוכנית ההתרחבות עם נציגי הבעלים של כל הקבוצות בליגה. החלטה סופית אמורה להתקבל זמן קצר לאחר מכן.

 

קבוצת הבעלות של סינסינטי מורכבת מקרל לינדנר השלישי, מנכ"ל אמריקן פיננשל גרופ, והבעלים, היו"ר והמנכ"ל של קבוצת הכדורגל סינסינטי המשחקת בליגה United Soccer, לצד סקוט פרמר, מנכ"ל סינטס קורפוריישן.

 

הבעלים של דטרויט מורכבים מדן גילברט, הבעלים של קבוצות הכדורסל קליבלנד קאבלירס והמייסד והיו"ר של קוויקן לונס, טום גורס, הבעלים של קבוצת הכדורסל דטרויט פיסטונס והמייסד, היו"ר והמנכ"ל של פלטינום אקוויטי.

 

הבעלים של נאשוויל כוללים את ג'ון אינגרם, יו"ר אינגרם אינדסטריז ומנכ"ל נאשוויל סוקר הולדינגס, משפחת וילף, הבעלים של קבוצת הפוטבול מיניסוטה ויקינגס ומשפחת טרנר, השותפה הפעילה במרקטסטריט אנטרפרייז.

 

קווין נאגל עומד בראש קבוצת הבעלות של סקרמנטו. הוא השותף המנהל של Sac Soccer & Entertainment Holdings ובעל מיעוט בקבוצת הכדורסל סקרמנטו קינגס. בעלים נוספים כוללים את ג'ד יורק, מנכ"ל קבוצת הפוטבול סן פרנסיסקו פורטיניינרס, מארק פרידמן, נשיא חברת הנדל"ן פולקרום ובעל מיעוט בקינגס.

 

"למנהיגים של קבוצות סינסינטי, דטרויט, נאשוויל וסקרמנטו יש חזון ותכניות חדשניות למועדונים, לאצטדיונים ולמעורבות שלהם בקהילות", אמר גרבר.

 

"בורכנו שאנשי העסקים ומנהיגי הספורט המוערכים הללו נחושים כל כך להביא את הכדורגל לערים שלהם. התעודדנו לראות את ההתקדמות שעשו כל ארבע הקבוצות, ואנחנו מצפים למצגת שלהם".

 

קבוצות בעלות מ-12 ערים הגישו הצעות לקבלת קבוצה. שאר שמונה הערים היו: שרלוט, אינדיאנפוליס, פיניקס, ריילי/דורהם, סנט לואיס, סן אנטוניו, סן דייגו וטמפה/סנט פטרבורג.

 

מה-MLS נמסר שבעוד שרק סינסינטי, דטרויט, נאשוויל וסקרמנטו נשקלות עבור שתי הקבוצות הבאות. שאר הערים יילקחו בחשבון בהכנסה של שתי הערים הבאות.

 

בדצמבר 2015, הליגה פרסמה את התכניות שלה להרחיב את הלידה ל-28 קבוצות. לוס אנג'לס תתחיל לשחק ב-2018, ותהפוך לקבוצה ה-23 בליגה. בינתיים ממשיכים הדיונים עם דיוויד בקהאם על קבוצה במיאמי. הליגה גובה 150 מיליון דולר לקבוצה חדשה. המטרה היא 28 עד 32 קבוצות בליגה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x