$
ספורט ופוליטיקה

סקר: 69% מהאוהדים אינם מאמינים לפיפ"א

על פי סקר חדש שפרסמו ב-Forza Football, פיפ"א עדיין מתקשה להחזיר לעצמה את אמון האוהדים בעידן לאחר הרשעתו של הנשיא לשעבר ספ בלאטר ובכירים רבים נוספים

שירות כלכליסט 15:5007.03.17
מרבית אוהדי הכדורגל עדיין מוטרדים מהשחיתות בספורט, זאת על אף התחייבותו של נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו כשנכנס לתפקיד לפני שנה, שהמשבר הסתיים.

 

נשיא פיפ"א עם שר הספורט הרוסי. 34% בלבד מהנשאלים בסקר חשבו שפיפ"א פועלת בצורה אקטיבית להילחם בשחיתות, בעוד ש-43% מתנגדים לקיום המונדיאל בשנה הבאה ברוסיה. נשיא פיפ"א עם שר הספורט הרוסי. 34% בלבד מהנשאלים בסקר חשבו שפיפ"א פועלת בצורה אקטיבית להילחם בשחיתות, בעוד ש-43% מתנגדים לקיום המונדיאל בשנה הבאה ברוסיה. צילום: אי פי איי

 

על פי סקר חדש שפרסמו ב-Forza Football ונערך בשיתוף עם ארגון טרנספרנטי אינטרנשיונל הנלחם בשחיתות, פיפ"א עדיין מתקשה להחזיר לעצמה את אמון האוהדים בעידן לאחר הרשעתו של הנשיא לשעבר ספ בלאטר ובכירים רבים נוספים.

 

על הסקר, שכלל שורה של שאלות, ענו 25 אלף אוהדים ביותר מ-50 מדינות. 53% מהנשאלים הודו שאין להם אמון בארגון. עם זאת, מדובר בירידה לעומת השנה שעברה, אז 69% מהנשאלים טענו שאינם מאמינים בפיפ"א.

 

אינפנטינו מתעקש שבפיפ"א נקטו בצעדים להגברת השקיפות, אך לפי קובוס דה שוורדט מטרנספרנטי אינטרנשיונל, האוהדים לא מאמינים בכך. "פיפ"א חילקה עלון של 50 עמודים שהתייחס לרפורמות, אך האוהד הטיפוסי - כששואלים אותו מה השתנה בפיפ"א - מנענע בראשו. אין לאוהדים שום מושג מה באמת השתנה", הוא אומר.

 

"צריך יותר מרק מילים כדי להשיב אמון. שנה זה זמן קצר כדי לחולל שינויים בארגון ששמו הפך מילה נרדפת לשחיתות, ולכן אנחנו ממתינים לפעולות קונקרטיות יותר".

 

מאז נכנס אינפנטינו לתפקיד, החתימה פיפ"א רק ספונסרית מרכזית אחת, וונדה גרופ הסינית. "פיפ"א לא נבנתה מספיק מחדש כדי שהספונסרים ירדפו אחר הזכות להיות מקושרים לארגון", מוסיף דה שוורדט. "אנחנו לא מבינים את הקשיים בעבודה, אך במובן הזה החדשות עד כה היו רק סבירות".

 

רק 34% מהנשאלים בסקר חשבו שפיפ"א פועלת בצורה אקטיבית להילחם בשחיתות, בעוד ש-43% מתנגדים לקיום המונדיאל בשנה הבאה ברוסיה.

 

הסקר התפרסם במקביל להגעתם של אינפנטינו ובכירים אחרים בפיפ"א לפגישה השנתית של המחוקקים בכדורגל, IFAB שמתקיימת באצטדיון וומבלי בלונדון.

 

"זה מדאיג לראות שזו שנה שנייה ברציפות שמרבית האוהדים ברחבי העולם לא מאמינים בפיפ"א", הוסיף פטריק ארנסון, מנכ"ל Forza Football. "פנינו לפיפ"א והצענו את עזרתנו בהבנת האוהדים. אנחנו עדיין ממתינים לתשובה שלהם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x