$
ספורט עולמי

הגדול מכולם: פדרר זכה באליפות אוסטרליה

הטניסאי המעוטר בהיסטוריה עשה את הבלתי ייאמן וזכה בגיל 35 בתואר גראנד סלאם מספר 18 בקריירה. פדרר ניצח בגמר היסטורי את רפאל נדאל 4:6, 6:3, 1:6, 6:3, 3:6 בתוך שלוש שעות וחצי

אורן אהרוני, ynet 14:3129.01.17

רק להגיד תודה - זה מה שצריך לעשות אחרי עוד תצוגת טניס היסטורית, אולי הגדולה מכולן, מצד רוג'ר פדרר. הפנומן השווייצרי זכה היום (א') בתואר גראנד סלאם מספר 18 בקריירה אחרי ניצחון בגמר אליפות אוסטרליה על יריבו המר רפאל נדאל 4:6, 6:3, 1:6, 6:3, 3:6 בתוך שלוש שעות וחצי.

 

 

נכון, הקריירה של פדרר (17 בעולם) מלאה ברגעים מופלאים ומאושרים אבל התאריך 29.1.2017 ייזכר כמיוחד מכולם. בגיל 35, עם פציעה קשה ברקע ואחרי שהוא בעצמו כבר הטיל ספק ביכולתו לחזור לקדמת הבמה, הוא השלים טורניר חלומי והזכיר לכולם מי הטניסאי הגדול בהיסטוריה.

 

 

הגמר מול רפאל נדאל (תשיעי בעולם) היה הדובדבן שבקצפת עבור אוהדי פדרר, תזכורת למפגשי ענק בסוף העשור הקודום ותחילת הנוכחי. גם המשחק בגמר במלבורן היה איכותי עם מומנטום שנע בין הסגנון המהיר והאלגנטי של פדרר לעוצמות והאינטנסיביות של נדאל.

 

פדרר עלה ליתרון ראשון במערכות אבל נדאל הגיב עם מערכה שנייה נהדרת. השווייצרי שוב לקח את ההובלה ופעם נוספת הספרדי איזן. במערכה החמישית נקלע פדרר לפיגור אבל בסיום מהאגדות הוא הפך והשלים זכייה בתואר. בכך הפך פדרר למבוגר ביותר שזכה בגראנד סלאם מאז קן רוזוול, שזכה באליפות אוסטרליה בגיל 37 ב-1972. 

 

מערכה ראשונה: 4:6 לפדרר

 

האוהדים מילאו כל פינה ברוד לייבר ארנה ונדאל פתח ברגל ימין עם משחקון הגשה על 'האפס'. במשחקון השביעי השיג פדרר את השבירה הראשונה בהתמודדות בעקבות שגיאה לא מחויבת של נדאל. השווייצרי שלט במשחקוני ההגשה שלו (11 נקודות רצופות) והשלים ניצחון במערכה הראשונה בתוך 34 דקות.

 

רוג'ר פדרר זכה באליפות אוסטרליה בטניס רוג'ר פדרר זכה באליפות אוסטרליה בטניס צילום: איי אף פי

 

מערכה שנייה: 3:6 לנדאל

 

אחרי שהשיג רק חמישה ווינרים בכל המערכה הראשונה, נדאל פתח נהדר את השנייה עם שבירה מוקדמת ועלה ל-0:3. נדאל שבר פעם נוספת אבל לא הצליח לשמור ופדרר התקרב ל-4:1. השווייצרי לא התקרב יותר מזה ונכנע במערכה השנייה.

 

מערכה שלישית: 1:6 לפדרר

 

פדרר עבד קשה בפתיחת המערכה השלישית והציל באייסים שתי נקודות שבירה לפני שעלה ל-0:1. המומנטום נטה לצד השווייצרי ששבר ראשון במערכה השלישית. פדרר המשיך להציג טניס נהדר, שבר שוב וחתם 1:6 מרשים.

 

מערכה רביעית: 3:6 לנדאל

 

גם המערכה הזו נפתחה בשבירה מוקדמת ונדאל עלה ל-1:3. השווייצרי נשאר קרוב בעיקר בזכות ההגשות ובמשחקון אחד רשם ארבעה אייסים, אבל זה לא מנע מנדאל לנצח במערכה. רמת הטניס עלתה עם רמת הדרמה ופדרר שבר שוב במשחקון שכלל נקודה של 26 חבטות.

 

מערכה חמישית

 

הצהרת כוונות של נדאל בפתיחה המערכה המכרעת עם שבירה כבר במשחקון הראשון. הספרדי הגן על שלוש נקודות שבירה במשחקון הבא, שמר ועלה ליתרון 0:2. פדרר המשיך ללחוץ ולהשיג הזדמנויות שבירה, ובמשחקון השישי הוא גם ניצל אחת כדי להשוות ל-3:3.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x