$
ספורט עולמי

קוצר עונש ההשעיה של שראפובה: תחזור למגרשי הטניס באפריל 2017

בית הדין לבוררות בספורט קיבל באופן חלקי את הערעור שהגישה הטניסאית הרוסייה - וקיצר את עונש ההשעיה שלה משנתיים לשנה ושלושה חודשים

שירות כלכליסט 16:4704.10.16

מריה שראפובה תשוב למגרשים באפריל 2017, כך קבע בית הדין לבוררות בספורט (CAS).

 

ביוני האחרון הטניסאית הרוסייה הושעתה לשנתיים על ידי פדרציית הטניס, בעקבות שימוש במלדוניום באליפות אוסטרליה הפתוחה. היא הגישה ערעור על ההחלטה - ובית הדין קיבל אותו באופן חלקי, וקיצר את השעייתה משנתיים - לשנה ושלושה חודשים בלבד.

 

 

הטניסאית מספר 1 בעולם לשעבר, כינסה מסיבת עיתונאים מיוחדת במרץ האחרון, בה הודיעה כי נתפסה משתמשת במלדוניום, שנמצא ברשימת החומרים האסורים, כששיחקה באליפות אוסטרליה האחרונה.

 

שראפובה טענה שלא ידעה כי התרופה נכללה ברשימת החומרים האסורים לשימוש ע"י WADA (הרשות למלחמה בסמים בספורט), ולכן ערערה ל-CAS בניסיון לשנות את רוע הגזרה. התרופה אכן נכנסה רק בדצמבר 2015 לרשימה האסורה, ואילו הבדיקה של שראפובה נערכה בינואר 2016.  

 

מיד לאחר ההחלטה על ההשעיה, הגיבה שראפובה בעמוד הפייסבוק שלה וכתבה: "אני לא יכולה לקבל את ההשעיה הלא צודקת לשנתיים. הדיינים שנבחרו על ידי ה-ITF הסכימו שלא עשיתי דבר בכוונה. הם מבקשים ממני להימנע מלשחק טניס במשך שנים. אני לא מוכנה להסכים עם קביעה זו ואני אפנה ל-CAS.

 

"אני מתגעגעת לשחק טניס ולאוהדים המדהימים הנאמנים שלי. אני קוראת את כל המכתבים שלהם ואת כל ההודעות במדיה החברתית. אני מתכוונת לעמוד על מה שנכון לדעתי ואלחם להיות שוב על מגרש הטניס בהקדם האפשרי".

 

שראפובה טענה כי בדצמבר האחרון קיבלה מייל מ-WADA בו פורטו כל החומרים שאסורים לשימוש, אך התעלמה ממנו וכלל לא פתחה אותו. עוד אמרה הטניסאית: "לאורך הקריירה הייתי פתוחה לגבי הכל וידעתי לקחת אחריות בעבודה שלי בכל יום. עשיתי טעות נוראית, איכזבתי את האוהדים שלי ואת הענף, ואני לוקחת אחריות על כך".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x