$
ספורט ופוליטיקה

מהכלא לנשיאות באיירן מינכן?

אולי הנס, אשר מזוהה לאורך שנים עם באיירן מינכן ומרצה את עונשו בגין העלמת מס, יתמודד על נשיאות המועדון בבחירות שיתקיימו בנובמבר

שירות כלכליסט 15:0109.08.16

אולי הנס יתמודד על נשיאות באיירן מינכן בבחירות שיתקיימו בנובמבר, כך הודיע המועדון. הנס (64), כיהן כנשיא המועדון בין 2009-2014, אך פרש במרץ 2014 לאחר שהורשע בהעלמת מס של מיליוני יורו באמצעות חשבון בנק לא מוצהר בשוויץ. הוא שוחרר מהכלא בפברואר 2016, לאחר שריצה חצי מעונש המאסר של שלוש וחצי שנים שהוטל עליו. במרץ אמר כי הוא זקוק לזמן מה כדי לנקות את הראש שלו לפני שיקבל החלטה לגבי העתיד.

 

 

 

 

 "באיירן זקוקה לאולי הנס, ואולי הנס זקוק לבאיירן" "באיירן זקוקה לאולי הנס, ואולי הנס זקוק לבאיירן" צילום: איי פי

 

 

הנס מזוהה לחלוטין עם המועדון ועבד בו כג'נרל מנג'ר ומנכ"ל מאז פרישתו ממשחק ב-1979. הבחירות המתוכננות לנשיאות המועדון והוועדה יתקיימו בכינוס הכללי השנתי הבא, וישתתפו בו החברים הנוכחים והזכאים להצביע.

 

שיחות ידידותיות התקיימו עם הנשיא הנוכחי קרל הופנר, שהודיע כי לא יתמודד נגד הנס על הנשיאות או כחלק מהוועדה. הנס אף זכה לתמיכה של פרנץ בקנבאואר ופיליפ לאם, שנחשבים לדמויות פופולאריות במועדון. "באיירן זקוקה לאולי הנס, ואולי הנס זקוק לבאיירן", אמר בקנבאואר ליומן הגרמני בילד בחודש שעבר.

 

"גם במועדון מצליח ומנוהל היטב כמו באיירן אי אפשר להסתדר בלי הניסיון של הנס. הוא תמיד משקיע דם, יזע ודמעות. אני אשמח אם ישוב".

 

קפטן הקבוצה לאם תמך בשובו של הנס לתפקידו הקודם. "אולי הוא בעל חשיבות יוצאת דופן למועדון", הסביר. "בלעדיו באיירן לא הייתה איפה שהיא נמצאת היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x