ספורט עולמי

חאבייר מסצ'ראנו הודה בהונאת מס

שחקן ברצלונה ישלם 1.75 מיליון יורו לרשות המיסים הספרדית במטרה להימנע מעונש חמור

שירות כלכליסט 16:5301.11.15

שחקן ברצלונה חאבייר מסצ'ראנו, הודה בשני סעיפים של הונאת מס, המסתכמת ב-1.5 מיליון יורו, בשימוע שנמשך חמש דקות בסוף השבוע.

 

 

 

 

חאבייר מסצ'ראנו. נתפס חאבייר מסצ'ראנו. נתפס צילום: איי פי

 

התביעה גרסה כי השחקן הארגנטינאי, שהוא תושב ספרדי ומשחק עבור ברצלונה מאז 2010, ניסה להסתיר את ההכנסות שלו מזכויות הדימוי שלו, כולל ההכנסות מנייקי, בכך שהשתמש בחברות שבבעלותו בפורטוגל ובארה"ב. מדובר על הכנסות של 587,822.01 יורו שהרוויח ב-2011 ו-968,907.76 יורו ב-2012.

  

בחודש שעבר מסמכים שהוגשו לבית המשפט אישרו כי מסצ'ראנו שילם מעל 1.75 מיליון יורו – הסכום המלא כולל ריבית – במטרה להימנע מעונש חמור. ביום חמישי דיווח מקור בכיר בבית המשפט כי "מסצ'ראנו הודה בעובדות של שני סעיפי האישום, כך שלא היה צורך לחקור אותו".

 

בתקשורת הספרדית מדווחים כי קרוב לוודאי שהשחקן יימנע ממשפט, כשהתוצאה הסבירה ביותר היא שיגיע להסדר עם התביעה וישלם קנס.

 

התובעים בספרד אמנם מטילים לאחרונה עונשים מחמירים יותר על עברייני צווארון לבן, אך ממשיכים לאפשר לנאשמים לשלם קנס בלבד, על אף המשבר הכלכלי שפגע במדינה.

 

בדצמבר יתקיימו בחירות במדינה, ולפי הסקרים תירשם פנייה חדה שמאלה. במקרה כזה, הנוהג הזה של קנסות בלבד עלול להשתנות, בייחוד אם מפלגת השמאל הפופוליסטית פודמוס תעלה לשלטון, שכבר הבטיחה להילחם בתופעת העלמות המס.

 

מסצ'ראנו אינו השחקן היחיד של ברצלונה המואשם בשלב זה בהעלמת מס. כוכב הקבוצה ליונל מסי אמור לעמוד לדין באשמה כי לא שילם מס של 4.16 מיליון יורו. השחקן ואביו מכחישים שפעולה שלא כשורה. נשיא ברצלונה לשעבר סנדרו רוסל, מואשם גם כן שהיה מעורב במזימות להעלים מס לאחר שהעלים לפי החשד את העלות של דמי ההעברה ששילמו כדי לרכוש את החלוץ הברזילאי ניימאר מסנטוס ב-2013. חלק מנכסיו של ניימאר בברזיל הוקפאו בשל ההאשמות להעלמות מס, והוא נמצא תחת חקירה גם בספרד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x