$
ספורט עולמי

שחקן פוטבול וגאון מתמטיקה

ג'ון אורשל, שחקנה של בולטימור רייבנס, היה אחד מהמחברים של מאמר שהתפרסם לאחרונה בכתב העת למתמטיקה

שירות כלכליסט 16:5523.03.15

ג'ון אורשל, שחקנה של בולטימור רייבנס, היה אחד מהמחברים של מאמר שהתפרסם לאחרונה בכתב העת למתמטיקה חישובית. כותרת המאמר היא: A Cascadic Multi grid Algorithm for Computing the Fiedler Vector of Graph Laplacians. וככל הנראה כולל אלגוריתם לחישוב מהיר של וקטור פידלר של גרף Laplacian, ובעיקר הערך של הווקטור התואם לערך השני הקטן ביותר. אכן, מרבית המילים פה לא מובנות לאדם הפשוט, והן עוד לקוחות מהתקציר של המאמר.  

 

 

"יש מעין ריגוש שמקבלים כשעולים על המגרש, מניחים הכל על הקו ושולטים מבחינה פיסית בשחקן שממול. זו תחושה שאפשר לומר, שבהיעדר מילה מתאימה יותר, אני מכור אליה", כתב אורשל השבוע ב-Players Tribune. "יש מעין ריגוש שמקבלים כשעולים על המגרש, מניחים הכל על הקו ושולטים מבחינה פיסית בשחקן שממול. זו תחושה שאפשר לומר, שבהיעדר מילה מתאימה יותר, אני מכור אליה", כתב אורשל השבוע ב-Players Tribune. טוויטר/ John_Urschel

 

אורשל (23) שנבחר בדראפט ב-2014 כדי להיות חבר באופנסיב ליין של ג'ו פלאקו הקוורטרבק, היה בעל ממוצע ציונים של מעל 90 באוניברסיטת פן סטייט, ומאמריו פורסמו בכמה כתבי עת מתמטיים. הוא גם שחקן שחמט מוצלח. אולם הפרנסה שלו מחייבת אותו להשתמש בגוף שלו כבולדוזר. הוא מספר שהמשפחה שלו תוהה מדוע הוא בוחר להעביר את הזמן בצורה כזו. התשובה היא כנראה שהוא אוהב "לשטח אנשים".

 

"יש מעין ריגוש שמקבלים כשעולים על המגרש, מניחים הכל על הקו ושולטים מבחינה פיסית בשחקן שממול. זו תחושה שאפשר לומר, שבהיעדר מילה מתאימה יותר, אני מכור אליה", כתב אורשל השבוע ב-Players Tribune.

 

אורשל מספר עוד שקינא בכריס בולנד מהסן פרנסיסקו פורטיניינרס, שפרש השבוע מפוטבול בגיל 24, מכיוון שהוא חושש לסבול מפגיעת ראש חוזרת. "תפקיד מגן ב-NFL לא יכול לסייע לבריאות הנפשית ארוכת הטווח של השחקן", מודה אורשל, ומפרט שורה של סיבות מדוע הבריאות הנפשית שלו פגיעה במיוחד, כולל "קריירה ורודה לפניי במתמטיקה". הבעיה היא שאורשל אוהב יותר מדי לרסק את השחקנים היריבים. ("אני אוהב להרביץ לאנשים", הוא מאשר).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x