$
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א רוצה ששחקני כדורגל פלסטינים ינועו יותר בחופשיות

דורשת מהתאחדויות הכדורגל של ישראל ופלסטין "להגביר את המאמצים" שיאפשרו תנועה חופשית של שחקנים פלסטינים בגדה המערבית ולעזה

שירות כלכליסט 20:5323.12.14

פיפ"א, התאחדות הכדורגל העולמית, דרשה מהתאחדות הכדורגל של ישראל ומהתאחדות הכדורגל של פלסטין "להגביר את המאמצים" שיאפשרו תנועה חופשית של שחקנים פלסטינים בגדה המערבית ולעזה.

 

 

 

נבחרת פלסטין. תגיע לאוסטרליה? נבחרת פלסטין. תגיע לאוסטרליה? צילום: אי פי איי

 

נציגים משני הצדדים נפגשו בשבוע שעבר במרקש, מרוקו, במפגש השנתי של פיפ"א ויו"ר ההתאחדות הקפריסאית, קוסטאקיס קוטסוקומיס שמונה על ידי פיפ"א להיות מתווך ולבדוק את חופש התנועה של שחקני הכדורגל הפלסטינים. הוא אמר שהמצב "סביר" אך צריך לעשות יותר כדי לאפשר יותר חופש תנועה.

 

פיפ"א הודיעה ש"צריך לזרז את ההליכים בחודשים הקרובים וביקשה מנציגי הממשלות להיפגש יחדיו ולמצוא פתרונות לבעיות היומיומיות שעומדות בפני שחקני הכדורגל הפלסטינים".

 

פלסטין, חברה בפיפ"א מאז 1998, תתחרה באליפות אסיה בשבוע הבא וישנן חששות שהשחקנים לא יורשו לצאת לאוסטרליה, שם יתקיים הטורניר.

 

השייח' סלמן בין איברהים, נשיא קונפדרציית הכדורגל האסייתי, רמז כי אם השחקנים הפלסטינים ייתקלו בקשיים, הוא יפעל להפעיל סנקציות ספורטיביות נגד נבחרת ישראל בקונגרס הבא שפיפ"א תערוך במאי.

 

"פלסטין חשובה מאוד לקונפדרציית הכדורגל של אסיה", אמר בין איברהים. "נעשה הכל כדי למנוע את התוכניות של ישראל לפגוע בהתפתחות של הכדורגל הפלסטיני, שהצליח רבות לאחרונה למרות הקשיים".

 

ממהתאחדות לכדורגל נמסר: "לא התקבלו כל מסרים מפיפ״א. יש עבודה רציפה בין ההתאחדות הישראלית, פיפ״א וההתאחדות הפלסטינית, שמטרתה לוודא כי מי שאכן עוסק בכדורגל יורשה לנוע בחופשיות. ההתאחדות הישראלית זוכה בהקשר הזה לשיתוף פעולה מצוין מצד משרד ראש הממשלה, משרד הספורט, משרד החוץ וגורמי הביטחון, כדי למנוע ממצגי שווא של הפלסטינים להטעות את התאחדות הכדורגל העולמית".

 

עונש חסר תקדים

 

סיפור זה מצטרף לסיפור אחר שלא בדיוק מאיר אור חיובי על ההתאחדות לכדורגל. אתמול הכדורגלן עאטף אבו בילאל משגב שלום המשחקת בליגה ג' דרום ספג עונש חסר תקדים מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל כשהורחק ל-99 שנים בעקבות היותו רשום בליגה הפלסטינית ובהתאחדות הישראלית גם יחד. אבו בילאל כבש את שער הניצחון במשחק של שגב שלום מול תל שבע אך בסיומו התלוננה המפסידה כי השחקן רשום בליגה הפלסטינית, מה שהוביל להעמדתו לדין.

  

מבחינת בית הדין השחקן הורחק לצמיתות, אך במחשבי ההתאחדות ההרחקה נרשמה ל-99 שנים, בפועל כמובן שאין הבדל. בנוסף אבו בילאל ספג גם קנס כספי של 1,000 שקל. אבו בילאל היה המום מעונשו ומתכוון לערער. כדי לאפשר לערעור סיכוי הוא יצטרך להציג אישור מההתאחדות הפלסטינית כי הוא משוחרר.

 

הסיפור של אבו בילאל כבר הגיע לסוכנויות הזרות, שמחברות את הסיפור האישי שלו לסיפור הלאומי של פלסטין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x