$
ספורט ישראלי

היסטוריה בגולף: ישראלית בסבב המקצועני ה-LPGA

לטיסיה בק בת ה-22 ששיחקה בשנים האחרונות במכללת דיוק בארה"ב, הפכה לישראלית הראשונה אי פעם שמעפילה לסבב המקצועני ברמה הזו. סך הפרסים בסבב בשנת 2014 עמד על למעלה מ-50 מיליון דולר. בזכות ההעפלה שיפרה בק את סיכוייה גם לייצג את ישראל באולימפיאדת ריו 2016

שירות כלכליסט 13:2808.12.14

לטיסיה בק נכנסה לסבב המקצועני ה-LPGA. בק היא הישראלית הראשונה שעושה זאת. בק בת ה-22, ששיחקה בשנים האחרונות במכללת דיוק בארה"ב, נכנסת לסבב בו סך הפרסים עומד על יותר מ-50 מיליון דולר בשנה האחרונה.

 

 

 

בק. עוברת לשדה של הגדולים בק. עוברת לשדה של הגדולים צילום: איגוד הגולף

 

בזכות ההעפלה שיפרה בק את סיכוייה גם לייצג את ישראל באולימפיאדת ריו 2016, שתהיה הראשונה בה יתחרו בגולף.

 

הכניסה לסבב ה-LPGA מותנית בהשתתפות בטורנירים בהם מנופות הגולפאיות, ורק 20 שחקניות בשנה, מכל העולם, זוכות לאישור היוקרתי להשתתף בסבב הטוב ביותר והיוקרתי ביותר בגולף העולמי. רק לשם המחשה, סך הפרסים בסבב בשנת 2014 עמד על למעלה מ- 50 מליון דולרים.

 

מול בק התמודדו 154 גולפאיות נוספות מרחבי העולם, והישראלית סיימה במקום ה-19, מה שמקנה לה כניסה לסבב ומבטיח לה הזדמנות להתמודד על פרסים כספיים משמעותיים, ואף יותר מכך - על הזכות לייצג את ישראל באולימפיאדת ריו 2016.

 

מדובר בהישג עצום עבור בק בת ה- 22, ששיחקה בשנים האחרונות במסגרת מכללת דיוק והייתה מהגולפאיות הבולטות במכללה.

 

יו״ר איגוד הגולף, נועם שולץ: ״מדובר בהישג ענק שמקפיץ את לטיסיה בק לשורה הראשונה של הספורט הישראלי. מעולם לא היה גולפאי ישראלי שהצליח להיכנס לטופ של הספורט היוקרתי והקשה הזה. זהו הישג שגם מבטיח ללטיסיה סיכוי מצוין להיכנס לאולימפיאדה, כמו גם בפרסים כספיים משמעותיים בהמשך הקריירה שלה״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x