$
ספורט ישראלי

קבוצה ללא תקווה: בני יהודה הרווחית יורדת ליגה. איך זה קורה?

בני יהודה היא אחת מהקבוצות היחידות בליגת העל שמדי שנה רושמת רווח תפעולי. לאן הרווח הזה הלך אם הקבוצה התדרדרה מקצועית לנגד עיניהם של האוהדים?

אוריאל דסקל 10:4811.05.14

בני יהודה ירדה לליגת המשנה אמש. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה אבל הפעם ירידת הליגה מבליטה את הנתק בין בעלי הקבוצה לבין האוהדים.

אבי לוזון חזי מגן ומשה דמאיו. איך קבוצה שיורדת ליגה נותרת רווחית? אבי לוזון חזי מגן ומשה דמאיו. איך קבוצה שיורדת ליגה נותרת רווחית? צילום: טל שחר

 

כעשרת אלפים אוהדים הגיעו למשחק אמש של בני יהודה כדי לתמוך בכתומים. ההמונים הגיעו למרות היחסים שלהם עם הבעלים, משפחת דמאיו, ולא בגללם.

 

לאורך השנים האחרונות המחאות כנגד הבעלים גברו ממשחק למשחק. האוהדים מחו על כך שהניהול הביא לדרדורה המקצועי של הקבוצה אבל הבעלים המשיך להרוויח ממנה. בעונה שעברה, למשל, בני יהודה רשמה רווח של 700 אלף שקל.

 

בני יהודה היא אחת מהקבוצות היחידות בליגת העל שמדי שנה רושמת רווח תפעולי. לאן הרווח הזה הלך אם הקבוצה התדרדרה מקצועית לנגד עיניהם של האוהדים?

 

הנתק בין משפחת דמאיו לבני יהודה הגיע לשיא אמש. לפני המשחק נוצר דוחק בכניסה לאצטדיון ואוהדים הרגישו בסכנה. לאחר המשחק היו מספר התפרעויות ביציעים  אשת תקשורת אוהדת בני יהודה, הוכתה על ידי איריס דמאיו, בעלת תפקיד במועדון.

 

במשפחת דמאיו טוענים שמדובר ב"הגנה עצמית" אבל השורה התחתונה היא ששוב היה שימוש באלימות של "בכיר" בכדורגל כנגד עיתונאית וזה לא כזה מפתיע - הרי כשמכבי פתח תקווה ירדה לליגת המשנה לפני שנתיים, "ראש הממשלה של הכדורגל הישראלי", אבי לוזון, דחף צלם עיתונות. כנראה שמותר אלימות אחרי ירידת ליגה.

 

בכל מקרה, לבני יהודה יש את הפוטנציאל "לעשות מכבי נתניה" ולחזור לליגת העל אחרי שנה בלבד בליגת המשנה. יש לה את הפוטנציאל להביא כמה אלפים טובים בכל משחק ולגייס ספונסרים שיכולים להזדהות עם הקבוצה השלישית של ת"א. בני יהודה היא קבוצה שמעוררת הזדהות בקרב אוכלוסייה גדולה. יש לה את הפוטנציאל להיות "הקבוצה השנייה" של רבים. הפוטנציאל המסחרי של מיתוג כזה הוא עצום.

 

אבל בשביל שכל זה יקרה, הקבוצה צריכה לחזור למקורות (ולחזור לשחק בשכונת התקווה) ויותר חשוב: האמון בין האוהדים להנהלה צריך לחזור. האם זה יקרה? ספק גדול. ככל הנראה דמאיו יהיה חייב למכור את הקבוצה. עד אז, הקבוצה תמשיך להיות מנותקת מהנכס החשוב ביותר שלה - האוהדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x