$
ספורט עולמי

האם מוריניו איבד את כוח ההרתעה שלו?

הפורטוגלי יאמן ככל הנראה בקרוב את צ'לסי. בלונדון הוא יצטרך להוכיח שאתמול לא היה סוף עידן מוריניו בכדורגל העולמי

אוריאל דסקל 12:5118.05.13

אף אחד לא מכין את הקבוצה שלו למשחק כמו ז'וזה מוריניו. יכולת איסוף הנתונים שלו ועיבודם למסמכים וסרטוני וידאו שיכינו את שחקניו לקראת יריביהם היתה הכוח העיקרי שלו. נאומי המוטיבציה שלו הפכו גם הם למפורסמים. הכוח של מוריניו היה גם בהפיכת קונפליקטים פנימיים וקונפליקטים עם התקשורת והשופטים לדלק מוטיבציוני עבור שחקניו. היו מעט מנג'רים ומאמנים שהתקרבו כל כך לשחקנים שלהם כמו שמוריניו התקרב. הוא תמיד אמר: "הדבר הכי חשוב זה להיות ביחד, כקבוצה. אחרי ניצחון נתחבק וגם אחרי משחק נתחבק". אחרי ההפסד של ריאל מדריד אמש לאתלטיקו מדריד בגמר הגביע הספרדי הוא לא היה על הדשא כדי לחבק את שחקניו.

 

 

 

תמיד היה נורא קשה לנצח את הקבוצות של מוריניו. הן היו מוכנות יותר, מאומנות יותר, בעלות מוטיבציה גבוהה יותר מאשר היריבות. אבל נראה שריאל מדריד של מוריניו קרסה לתוך אנרכיה בחדר ההלבשה. מוריניו איבד את חדר ההלבשה בסנטיאגו ברנבאו בצורה מחפירה. זה מעולם לא קרה לו. אבל יותר מדאיג מבחינתו זה שריאל מדריד שלו כבר לא נראתה כמו הקבוצה הכי מוכנה ליריבותיה. נראה כי מאמנים אחרים למדו את הטכניקות והמתודות של מוריניו. ההתנהגויות המוחצנות שלו כבר לא הפחידו או שיגעו את היריבים. קבוצות כבר לא נמחצו על ידי סגנון המשחק הכוחני, הישיר והחכם של מוריניו. נראה כי מאמנים למדו היטב איך לנצח את סוג המשחק של מוריניו שמבוסס על התקפות מתפרצות והגנה מפלדה.

 

 

מוריניו. כבר פחות מפחיד מוריניו. כבר פחות מפחיד צילום: איי פי

 

ייתכן גם שקבוצות כבר לא מפחדות להתמודד עם מוריניו. לא בורוסיה דורטמונד ולא אתלטיקו מדריד. האם מוריניו איבד את כוח ההרתעה החשוב הזה שלו? ייתכן. אתמול, אחרי ההפסד בגמר מוריניו הודה שהעונה היתה הגרועה ביותר שלו בכל הזמנים (2013 תהיה השנה הראשונה בה הוא לא זוכה בתואר מאז 2003). "עבור מאמנים אחרים זו היתה יכולה להיות עונה נהדרת אבל לא בשבילי", אמר.

 

מוריניו, ככל הנראה, יאמן בקרוב את צ'לסי. בלונדון הוא יצטרך להוכיח שאתמול לא היה סוף עידן מוריניו בכדורגל העולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x