$
ספורט ישראלי

האם הקבוצות הישראליות יהיו חייבות להתנהל בשקיפות?

ועדת שטרוזמן ממליצה לחייב כל מועדון אחת לשנה לפרסם דו"ח שנתי המתאר את ההחלטות שהתקבלו ודרך קבלתן במועדון

כתב ynet וכתב כלכליסט 16:2405.08.12

טקס חתימת ומסירת המלצות ועדת שטרוזמן נערך היום (א') במשרדי ההתאחדות לכדורגל, במעמד חברי הוועדה השופט בדימוס אורי שטרוזמן, עו"ד דבורה חן וד"ר ורו"ח משה ברקת שמסרו את ההמלצות ליו"ר אבי לוזון.

 

הוועדה עסקה בחודשים האחרונים בגיבוש המלצות להתאחדות כיצד לנהל את בחינת
הכשירות וההתאמה של יחידים ותאגידים לרכישת זכויות ניהול ובעלות בקבוצות כדורגל ישראליות. יש לציין שמתקיימות שתי ועדות נוספות שדנות בנושאים חופפים.

 

הוועדה מונתה לפני שנה והיא ממליצה על 3 נושאים עיקריים:

 

1. לאפשר לבעלי קבוצות לפעול כמלכ"ר או כחברה עסקית לכל דבר, מה שיכול לקרב לענף משקיעים.

 

2. לחייב כל מועדון אחת לשנה לפרסם דו"ח שנתי המתאר את ההחלטות שהתקבלו ודרך קבלתן.

 

3. לאפשר שיתוף אוהדים בניהול במקרים מסויימים. אין להקנות לאוהדים שליטה או בעלות על המועדון מבלי שישקיעו מכספם לרכישתו. הועדה ממליצה למנות איש קשר שיפעל לטיפוח הקשר בין האוהדים וההנהלה.

 

הוועדה ממליצה בין השאר להקים ועדה מאשרת לרכישת מועדונים שתכלול 5 חברים - שופט בדימוס, אישיות מהמגזר העסקי, אישיות מתחום החינוך והחברה, מנכ"ל ההתאחדות ויו"ר בקרת התקציבים.

 

שטרוזמן: "מודה ללוזון שאמר נעשה ונשמע. נתבקשנו לתת את עמדתנו לאירועים העלולים לפגוע בענף הכדורגל. בגלל כוח המשיכה והכסף הרב, כהימורים למשל לבעלי עניין והשגת רווחים קלים".

 

לוזןן הוסיף: "חברי הוועדה המכובדים עשו עבודה גדולה ומבורכת. כשניישם את הדוח יהיה הרבה יותר טוב לכדורגל הישראלי. בעלים חדשים שירצו להצטרף יהיו כפופים למסקנות האלה".

 

"אני לא יכול להבטיח שנקבל במאה אחוז את המלצות הוועדה, אבל אני יכול להגיד שנעשה מאמץ ליישם 90% מהמסקנות, שיידרשו מאיתנו לבצע שינויים כאלו ואחרים של התקנון", אמר לוזון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x