$
ספורט עולמי

צ'לסי מתכננת לעבור לאיצטדיון חדש

המועדון הלונדוני עשוי לעזוב את סטמפורד ברידג' לאחר 107 שנה. עלות הפרויקט - כמיליארד ליש"ט לפחות

סוכנויות הידיעות 23:5305.05.12

צ'לסי, שזכתה היום בגביע האנגלי, הגישה הצעה רשמית לרכוש את תחנת הכוח באטרסי (Battersea) שעל הגדה הדרומית של נהר התמזה במרכז לונדון.

  

אם תתקבל ההצעה, עשויה צ'לסי לעזוב את סטמפורד ברידג', איצטדיונה ב-107 השנים האחרונות. עלות הפרויקט, על פי ההערכות, תעמוד על

מיליארד ליש"ט לפחות.

  

ההצעה הוגשה יחד עם החברה השותפה של צ'לסי, Almacantar. במסגרת ההצעה, הקבוצה של רומן אברמוביץ' תרכוש את תחנת הכוח, המופיעה על עטיפת הדיסק "אנימלס" של פינק פלויד, ואת 39 הדונם שמסביבה.

  

אמנם הדרך עד לבניית האיצטדיון החדש של הכחולים עוד ארוכה, אבל על פי הדיווחים, צ'לסי לא תהרוס את ארבע הארובות המפורסמות של התחנה.

 

האיצטדיון החדש אמור להכיל 60 אלף מקומות לפחות. צ'לסי תצטרך עוד לשכנע את בעלי המניות של סטמפורד ברידג' למכור את האיצטדיון לרומן אברמוביץ' - לאחר שסירבו לעשות זאת בשנה שעברה. מכירת סטמפורד ברידג' ופיתוח הנדל"ן באזור עשויים להכניס לצ'לסי 400 מיליון ליש"ט לפחות, שיממנו חלק ניכר מעלות המעבר.  

 

התחנה הוקמה ב-1930 וייצרה חשמל עבור לונדון עד 1983. על פי ההערכות, צ'לסי תתרום לפחות 200 מיליון ליש"ט למועצה המקומית כדי לקבל את האישור לבניית האיצטדיון ופיתוח האזור. הבנייה תארך לפחות ארבע שנים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x