$
ספורט עולמי

שובו של הנמר: טייגר וודס הרוויח בשלושה חודשים האחרונים יותר מאשר בכל 2011

וודס זכה בטורניר באורלנדו בצ'ק על סך 1.8 מיליון דולר - כמעט פי שלוש מסך הפרסים שקיבל ב-2011 כולה, בה הרוויח מגולף 660 אלף דולר בלבד

רונן וודלינגר 14:3626.03.12

טייגר וודס חוזר. אחרי שנתיים וחצי קשות שכללו חשיפות של אינספור בגידות, גירושים מסוקרים, זניחת ספונסרים ולקיחת פסק זמן ספורטיבית, שחקן הגולף שנחשב לגדול בכל הזמנים זכה אתמול (א) בתואר רשמי ראשון מאז ספטמבר 2009.

 

בתחרות ארנולד פאלמר שנערכה במועדון ביי היל באורלנדו

פלורידה השיג וודס תואר ראשון בסבב ה-PGA אחרי בצורת של 30 חודשים או 923 ימים מאז ניצח באליפות ב.מ.וו.

  

וודס, שזכה בקריירה בלא פחות מ-14 תארי מייג'ור ו-72 תארי PGA בסך הכל, קיבל עבור הזכייה באורלנדו צ'ק על סך 1.8 מיליון דולר, מה - כמעט פי שלוש מסך הפרסים שקיבל ב-2011 כולה, בה הרוויח מגולף 660 אלף דולר בלבד. 

 

כמובן שאין מה לרחם יותר מדי על הגולפאי. בגיל 36 עומד סך הזכיות שלו מטורנירים על יותר מ-96 מיליון דולר. אבל הפרסים הם כסף קטן אם לוקחים בחשבון את אינספור חוזי הפרסום העצומים שעליהם חתם ביותר מ-15 שנות קריירה מקצוענית, ואשר הפכו אותו לפני כשלוש שנים לספורטאי הראשון בהיסטוריה שרושם הכנסות בסך מיליארד דולר. עם זאת, הגירושין מאשתו עלו לו כ-300 מיליון דולר, מה שצמצם בצורה משמעותית את הונו. 

 

גם לאחר התפוצצות הפרשה ולמרות שלקח פסק זמן מתחרויות, המשיך וודס להרוויח הון עתק מחסויות. את 2009, השנה שבה התפוצצה הפרשה הוא סיים עם הכנסות בסך 122 מיליון דולר. הנטישה ההמונית של הספונסרים והעובדה שלא זכה בשנתיים שבאו אחרי באף תואר משמעותי הקטינו אמנם את הכנסותיו בצורה ניכרת - 74 מיליון דולר ב-2010, ו-62 מיליון דולר בלבד ב-2011 - ועדיין, בכל אחת מהשנים האלה הוא היה הספורטאי הכי מרוויח בעולם.

 

 וודס, שחזר לשחק רק בסוף השנה שעברה נראה לאחרונה חד יותר ויותר. "יש לנו דרך ארוכה והוא יודע זאת," אמר מאמנו שון פולי, לאחר הטורניר אמש. "אבל אני מאושר בשבילו. הוא השקיע הרבה עבודה והוא ימשיך לעשות זאת". 

 

בעוד פחות משבועיים ייפתח באוגוסטה, ג'ורג'יה טורניר המאסטרס של 2012, שאליו יגיע וודס, כמו בימים הטובים, בתור פייבוריט רציני. מטרה נוספת שעומדת עכשיו בפניו היא כמובן כיבוש מחודש של מקומו הטבעי בצמרת הגולף העולמי במקומו של האירי רורי מקלרוי שנמצא שם כיום. "טוב, זה לא כמו לזכות בטורניר גדול," אמר וודס לאחר הזכייה באורלנדו, "אבל זו בהחלט הרגשה טובה". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x