$
ספורט ופוליטיקה

קומישינר ה-NFL: "אנחנו נהנים ממומנטום רציני"

רוג'ר גודל טוען, כי בליגה ממשיכים לפעול להרחבת מספר השידורים הישירים של הקבוצות אבל גם בנושאים כגון מניעת זעזועי מוח והפיכת המשחק לפחות מסוכן עבור השחקנים

בלומברג 12:2905.02.12

קומישינר ליגת ה-NFL רוג'ר גודל, אמר כי הסכם העבודה החדש של הליגה עם השחקנים וזכויות השידור החדשות מעניקים לליגת הספורט הפופולארית ביותר בארצות הברית תנופה בבואה להתמודד עם שלל נושאים החל מזעזוע מוח אצל השחקנים ועד הקמת קבוצה בלוס אנג'לס והעלאת מספר המשחקים שישודרו בערוץ

הטלוויזיה של הליגה.

 

"בזכות הסכם העבודה לטווח הארוך שהשגנו, זכויות השידור ועונה נוספת יוצאת מהכלל, אנחנו נהנים ממומנטום רציני", אמר רוג'ר גודל לכתבים במסיבת העיתונאים המסורתית שהוא עורך בכל שנה לקראת משחק הסופרבול. "אנחנו גאים בכך, אך עוד לא אמרנו את המילה האחרונה. זהו רק הבסיס".

 

גודל אף ציין כי ב-NFL מתכוונים להרחיב את רשימת המשחקים שיועברו בשידור חי ברשת הטלוויזיה של הליגה משמונה ל-13, ואילו השידור בימי חמישי יחל בעונה הבאה כבר בשבוע השני שלה. המהלך פירושו שכל 32 הקבוצות ישחקו משחק אחד לפחות שישודר בפריים טיים בעונה הבאה.

 

ערוץ NFL Network פתח את העונה עם התפוצה הרחבה ביותר מאז החלה לשדר משחקים בשידור חי ב-2006. מספר הצופים הממוצע עמד על שיא של 6.2 מיליון בשמונה המשחקים ששודרו העונה. מדובר בהכפלת מספר הצופים מאז עונת הבכורה. הערוץ מציע כמה מהתכנים היקרים ביותר בטלוויזיה, בהתבסס על התשלומים שחברות הכבלים והלוויין משלמות עבור זכויות ההפצה, כך עולה מדו"ח שחיבר אנטוני דיקלמנטה, אנליסט בברקליס קפיטול. מהדו"ח עולה כי הערוץ גובה 73 סנט עבור כל מנוי, שהופכים אותו לערוץ הרביעי היקר ביותר בארצות הברית, מעל ל-70 סנט שגובה פוקס ניוז, אך מאחורי הערוץ של דיסני שעולה 91 סנט למנוי. ESPN גובה את המחיר היקר ביותר שעומד על 4.40 דולר, ואחריו TNT עם 1.03 דולר.

 

הסיכויים של לוס אנג'לס

 

גודל הוסיף גם שבליגה עדיין לא דנו באפשרות להרחיב את מספר הקבוצות מעל ל-32, כחלק מהניסיונות להקים קבוצה בלוס אנג'לס, שבה הקבלנים כבר עמלים על שתי תכניות מתחרות לבניית אצטדיון בעיר. לדבריו, האינטרס של הליגה הוא לשמור את הקבוצות בשווקים הנוכחיים שלהן. עוד אמר גודל כי ב-NFL ממשיכים לפעול למניעת זעזועי מוח ולהפיכת המשחק לפחות מסוכן עבור השחקנים, כולל על ידי הרחבת השימוש בהילוכים החוזרים בטלוויזיה על מנת לסייע לרופאים.

 

 "תמיד נפעל לדאוג שהבריאות והבטיחות של השחקנים עומדים בראש סדר העדיפויות שלנו", אמר גודל. "אנחנו מתכוונים לוודא שנבין כל מה שיש לגבי פגיעות מוח ומחלות מוח, ונוודא שאנחנו מנהיגים אחראיים".

 

בינתיים, ארון רודג'רס, הקוורטרבק של גרין ביי פאקרס, זכה בתואר השחקן המצטיין של השנה (MVP). ג'ם הארבו, מאמן הפורטיניינרס, זכה במאמן השנה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x