$
ספורט עולמי

ה-NBA מעוניין לפתוח ליגת כדורסל בהודו

סוכנות הספורט האמריקאית חתמה על חוזה ל-30 שנה עם התאחדות הכדורסל של הודו, שמהווה נקודת פתיחה להקמת ליגה מקצועית. ב-NBA רואים זאת כהזדמנות להפוך את הודו לשוק מכניס במיוחד ממכירת מרצ'נדייז ומוצרים של הליגה

בלומברג 14:4523.01.12

קומישינר ליגת ה-NBA דיוויד סטרן ערך סבב שיחות עם בכירים ב-IMG וורלוויד, בנוגע להקמת ליגה מקצועית בהודו, כך מסרו שני מקורבים לנושא.

 

IMG רליאנס הוקמה ב-2010 כמיזם משותף של IMG, סוכנות ניהול הספורט הניו יורקית, שבין לקוחותיה נמנה רוג'ר פדרר, ורליאנס אינדסטרייז,

שבבעלות האדם העשיר באסיה, מוקש אמבאני, במטרה לפתח את ענפי הספורט והבידור במדינה השנייה המאוכלסת ביותר בעולם אחרי סין. החברה חתמה על חוזה ל-30 שנה עם התאחדות הכדורסל של הודו, שמהווה נקודת פתיחה להקמת ליגה מקצועית.

 

אחת המטרות המוצהרות של סטרן היא לבסס את מותג ה-NBA ולהרחיב את הקהל שמתעניין בכדורסל ומוצרי המרצ'נדייז מחוץ לצפון אמריקה, שבה ממוקמות כל הקבוצות. יעדים הגיוניים הם סין, מדינה שבה לליגה יש ישות נפרדת שמנהלת את העסקים שם, והודו, שבה IMG רליאנס פועלת על מנת לעניין את האוכלוסייה בענפי ספורט נוספים מלבד קריקט. הודו מעולם לא זכתה בטורניר כדורסל בינלאומי מרכזי.

 

"בדומה לסין, הודו תהיה מנוע ארוך טווח לצמיחה העולמית של ה-NBA, אומר פול סוונגארד, מנהל מרכז שיווק הספורט וורסאו באוניברסיטת אורגון. "אולם בניגוד לסין, ל-NBA אין מאה שנים של מורשת כדורסל שפועלת לטובתה. שיתוף הפעולה עם IMG ייצור את התנופה לעסקים ש-NBA לא היה יכול ליצור בעצמו".

 

מייק בס, דובר הליגה וג'ים גלאג'ר, דובר מטעם IMG סרבו להגיב.

 

על פי אחד המקורבים, השיחות בין סטרן, סגנו אדם סילבר ויו"ר IMG מייק דולאן, שהחליף בנובמבר את טד פרוסטמן המנוח, צפויות להמשיך.

 

ליגת ה-NBA ערכה בשנתיים האחרונות אירועים לקהל הרחב בהודו, ובעונה הנוכחית הטלוויזיה המקומית תשדר שישה משחקים בשבוע בשידור חי. בין שותפותיה השיווקיות של הליגה בהודו ניתן למנות את אדידס, נייקי וקוקה קולה.

 

לליגה יש גם שותפות אסטרטגית עם מהינדרה גרופ, שתומכת בליגת כדורסל קהילתית. IMG רליאנס הקימה אקדמיית ספורט להכשרת ספורטאים בהודו, שבה 80% מהאוכלוסייה מתחת לגיל 50. IMG מפעילה גם אקדמיית אימון בפלורידה, שבה 29 סטודנטים מהודו השתתפו בספטמבר בתכנית המלגות הראשונה שהוענקה לשחקני טניס, כדורסל וכדורגל. אחד מהסטודנטים הנבחרים היה סטנאם סינג בהאמארה, בן עשרה המתנוסס לגובה 2.1 מטרים, שהוכתר על ידי מגזין ESPN כיאו מינג ההודי. יאו מינג המקורי פרש לאחרונה לאחר קריירת NBA.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x