$
עסקי ספורט

IMG מאמינה בכדורגל ההודי

סוכנות שיווק הספורט הענקית רכשה את זכויות השיווק של הכדורגל ההודי עבור 140 מיליון דולר ל-15 שנה

סוכנויות הידיעות 16:0112.12.10
חברת הספורט והבידור IMG של המשקיע המיליארדר טד פרוסטמן ותאגיד ההודי רילאיינס אינדסטריז, חברו שוב לפיתוח מסחרי של ענף ספורט פופולרי בהודו.

  

IMG ורילאיינס חתמו על עסקה ל-15 שנים עם התאחדות הכדורגל ההודית עבור הזכויות המסחריות לענף, כולל האפשרות להשיק מחדש
את הליגה המקצועית במדינה.

 

תנאי העסקה שנחתמה שישה חודשים לאחר הסכם מקביל בענף הכדורסל ההודי, לא פורסמו, אך אדם המקורב לפרטים, שביקש להישאר בעילום שם, אמר כי הסכום עומד על כ-140 מיליון דולר.

 

"זהו הספורט השני הפופולרי ביותר במדינה, שכולל בסיס אוהדים רחב ונלהב", אמר פרוסטמן.

 

"ההתרגשות והתרוממות הרוח שנחוו ברחובות של הערים הגדולות בהודו במהלך המונדיאל האחרון, בנוסף ל-10 מיליון צופי הטלוויזיה במשחקים, מהווים מדד מוצלח לגבי הפוטנציאל של הצלחה עתידית", הוסיף יו"ר IMG.

 

העסקה מעניקה למיזם המשותף את האפשרות "לערוך ארגון מחדש, שיפורים, שינויים ולקדם" את הכדורגל ברמת חובבים ומקצועית.

 

מיליארד הודים לא מעודדים

 

אנדרו ווילדבלוד, סגן נשיא ב-IMG ואחד ממנהלי המיזם המשותף, אמר כי השותפים יעבדו על רפורמה בליגה המקצוענית הקיימת או על השקה של ליגה חדשה ב-2012.

 

תחת ההסכם, IMG ורילאיינס ישלטו בנבחרת הלאומית - המדורגת במקום ה-142 מתוך 203 הנבחרות על ידי פיפ"א - וכל הליגות המקצועניות הקיימות והעתידיות, כולל המדיה, ספונסרים, פרסום, רישיונות, מרצ'נדייז וזכויות זיכיון, כך מסרו החברות והתאחדות הכדורגל ההודית. ישנם למעלה מ-3.5 מיליון שחקנים רשומים בהתאחדות, המקיפה 36 מחוזות.

 

יו"ר רילאיינס מוקש אמבאני, הוא האדם העשיר ביותר בהודו, שבעבר הביע עניין ברכישת ליברפול או קבוצת פרמיירליג אחרת. רילאיינס, שחולשת על מגוון עסקים כמו תרופות, קמעונאות, ותקשורת, היא החברה הגדולה בהודו במונחי שווי שוק.

  

IMG ורילאיינס יצרו את המיזם המשותף במרץ במטרה לפתח, לשווק ולנהל ענפי ספורט ובידור בהודו. הם מעוניינים להרוויח משוק שכולל 1.2 מיליארד אנשים, מעמד ביניים הגדל במהירות ודמוגרפיה צעירה שמעוניינת להתפתח מעבר לקריקט הפופולרי במיוחד. לאחרונה, אגב, נכנסה השפעה הודית לכדורגל האנגלי כאשר ענקית המזון ההודית ונקי (Venky) השלימה את רכישת בלקבורן רוברס מעמותת ג'ק ווקר.

 

התפתחות גלובלית

 

ביוני חתם המיזם על הסכם ל-30 שנה עם איגוד הכדורסל ההודי לפיתוח הספורט, כולל האפשרות להקים ליגה מקצוענית.

 

כמו כן, בחודש שעבר חברת IMG של פרוסטמן איחדה כוחות עם תאגיד המנוהל על ידי המיליארדר הברזילאי אייקה בטיסטה לפיתוח ענפי ספורט ועסקי בידור בברזיל.

 

בכירים ב-IMG הודו ברצון שלהם להיות הבעלים של ליגת הספורט הבאה בהודו, בעקבות הצלחת הפרמיירליג ההודית בקריקט, ש-IMG עזרה להקים לפני שלוש שנים, ועל פי פרוסטמן מוערכת ב-4 מיליארד דולר.

  

מאז שפרוסטמן, שהונו מוערך ב-1.6 מיליארד דולר, רכש את IMG ב-2004, הרווח זינק פי 5. הוא הרחיב אותה מחברה המייצגת ספורטאים ודוגמניות לחברה בעלת עמדה שלטת בשוקי התקשורת והזיכיונות, ובנוסף השיג עסקת טלוויזיה גדולה בסין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x