$
ספורט עולמי

כמה תרוויח פריס סן ז'רמן מהצטרפותו של בקהאם?

הכוכב האנגלי עדיין לא הצטרף לקבוצה הצרפתית, אך על פי הערכות הוא צפוי להוסיף לקופתה סכום צנוע של 1.5 מיליון יורו ממכירת חולצות ממותגות

בלומברג 15:2122.12.11
דיוויד בקהאם צפוי להצטרף לפריס סן ז'רמן, קבוצת הליגה הצרפתית, בקרוב. אבל תרומתו הישירה להכנסות הקבוצה כנראה לא תהיה גדולה מאודי.

 

על פי חברת שיווק הספורט Sport+Markt, הקבוצה הצרפתית יכולה לצפות להכנסות של כ-1.5 מיליון יורו (2 מיליון דולר) בזכות מכירות

חולצות רבות יותר עם הצטרפותו של הכוכב מלוס אנג'לס גאלקסי. לפי אנדרס אולמן מהחברה הגרמנית, רווחיים עתידיים ממותג בקהאם תלויים בעיקר בשאלה אם הוא יצליח או לא.

 

בקהאם בן ה-36 צפוי להרוויח בצרפת כ-800 אלף יורו בחודש. "אין כאן מיליונים על גבי מיליונים של רווח", אמר אולמן, "אבל יש אפקט מוחשי. עם זאת, אי אפשר להשוות את ההשפעה הספורטיבית שלו לזו של מסי או רונלדו, שיישארו במעמדם ארבע או חמש שנים לפחות".

 

קבוצת כדורגל באירופה בדרך כלל לא מרוויחה יותר מ-15 יורו על כל חולצת רפליקה שהיא מוכרת ב-70 יורו. ההכנסה מתחלקת בינה לבין חברת הלבשת הספורט שמעניקה חסות לבוש ובין רשויות המס. על פי אולמן, פריס סן ז'רמן יכולה למכור בין 50 אלף ל-100 אלף חולצות של בקהאם.

 

ריאל מדריד אליה הצטרף בקאהם ב-2003 הכפילה את הכנסותיה מחסויות ופרסום תוך שנתיים ל-45.9 מיליון יורו בשנה. על פי דיווחי הקבוצה, הכנסותיה ממרצ'נדייז וממכירת חולצות זינקו ב-62% ל-54.1 מיליון יורו, הרבה בזכות בקהאם.

 

לפי קונו אושיי, אנליסט בחברת קפלר קפיטל מרקטס, ההשפעה של בקהאם פחותה כיום בגלל גילוף "בקהאם הוא עדיין שם גדול", אמר אושיי, "אבל קצת פחות ממה שהיה כשהצטרף לריאל מדריד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x