$
ספורט ישראלי

מאמן? מכבי תל אביב צריכה מנכ"ל

לפני שהוא מביא עוד "מושיע", כדאי לבעלים הקנדי להביא מנכ"ל חדש, שיתווה דרך - ויהיה כאן כדי לוודא שהיא הדרך הנכונה

אוריאל דסקל 20:2006.12.11

על מיטש גולדהאר אומרים שהוא אוהב לנסוע בין מרכזי הקניות שבבעלותו וללמוד עליהם מקרוב. ככה הוא מצליח לנהל עסק שהוא מבין בו. בכדורגל, עסק הרבה יותר מורכב מכל בחינה, גולדהאר לא מבין. בטח שלא ברמה מספקת. יש לו לצידו את ג'ק אנגלידיס, שאולי מבין בכדורגל אבל לא שוחה בכדורגל

הישראלי.

 

גולדהאר לא נמצא כל הזמן בתל אביב. הוא אינו חי את הקבוצה עם הקבוצה. הוא רחוק. אי שם בקנדה. אנגלידיס זר. וסביר להניח שמפני שלא היה המנהל הספורטיבי של בנפיקה, אייאקס או ריאל מדריד - אינו מנהל הכדורגל המוכשר ביותר בעולם.

 

לקבוצה אין מנכ"ל מאז פיטורי עוזי שעיה מאז מאי. ההחלטות מתקבלות בשיחות מקנדה על ידי המנכ"ל והבעלים -גולדהאר. אבל בינתיים, בזמן שהוא בקנדה, היחסים של מוטי איווניר עם השחקנים הגדולים והיקרים הידרדרו (ייתכן שגם בגלל גורמים שפעם היו פנימיים והיום הם חיצוניים). בינתיים גם אין לקבוצה גם אין ספונסר ראשי. בינתיים, אין מישהו שיפנים עבור הארגון את השיעורים שנלמדו במסע בליגה האירופית.

 

אפילו חוגי האוהדים מבינים זאת ויצאו אתמול בקריאה למנות איש ניהול רציני לקבוצת הכדורגל מהמכניסות בישראל. "שום מאמן לא יצליח במכבי, אם גולדהאר לא יבין שהוא חייב להנחית איש שינהל את הקבוצה ויעשה סדר". אם האוהדים מבינים זאת, איך זה שגולדהאר לא מבין זאת?

 

בינתיים, "בורסת השמות" רותחת. גולדהאר מחפש את "המושיע" הבא - כלומר המאמן. כלומר זה שאמור להיות מפוטר אם לא יצליח לתקן מועדון שמקולקל כבר יותר מעשור. גולדהאר רומז גם דרך "מקורבים" כי הוא "מתחיל להתעייף" ואולי בקרוב הוא אפילו יעזוב את מכבי תל אביב.

 

ואולם לפני שהוא מביא עוד "מושיע", בדמות מאמן חדש, כדאי לבעלים הקנדי להביא מנכ"ל חדש, שיתווה דרך - ויהיה כאן כדי לוודא שהיא הדרך הנכונה 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x