$
ספורט ישראלי

שנה בדיוק לאולימפיאדה: "מאות ישראלים כבר רכשו כרטיסים"

יואב ברוק, מנכ"ל איסתא ספורט, אומר כי הביקוש הישראלי לכרטיסים ללונדון 2012 גדול במאות אחוזים לעומת הביקוש לכרטיסים למשחקים בבייג'ינג. "ההוצאה הממוצעת של ישראלי למשחקים בלונדון עומדת על כ-3,000 ליש"ט"

אוריאל דסקל 10:1827.07.11

שנה בדיוק לטקס הפתיחה של אולימפיאדת לונדון 2012 ויואב ברוק, מקים ומנכ"ל איסתא ספורט, מדווח על עניין אדיר בכרטיסים למשחקים. "יש טירוף אמיתי סביב האירוע הזה", אומר ברוק. "הביקוש מאולימפיאדת בייג'ינג עלה במאות אחוזים. אני חושב שזה קשור לזה שהאולימפיאדה בלונדון, אולי בגלל שהיא האולימפיאדה האחרונה על אדמת אירופה הקלאסית בשנים הקרובות".

 

על פי ברוק, מספר הפניות לכרטיסים גדול במאות אחוזים לעומת הפניות שהיו לרכישת כרטיסים למשחקים באולימפיאדה בסין. הטעם הישראלי לכרטיסים אולימפיים גם כן השתנה עם השנים על פי ברוק, בעצמו שחיין אולימפי לשעבר. "פעם היו מבקשים כאן כרטיסים לאתלטיקה ואולי את גמר הכדורסל – היום רוצים הרבה יותר ענפים".

 

העלות הממוצעת לרוכש הישראלי – 4 ימים בהם יש אירועים אולימפיים. עומד על כ-3,000 ליש"ט. הסכום כולל מזון, טיסה, מלון וכרטיסים. "מעמד סוציואקונומי גבוה מתעניין בכרטיסים", מודה ברוק. "בין 25% ל-35% ממזמיני הכרטיסים לאולימפיאדה הם אלו שהזמינו גם למונדיאל בדרום אפריקה – אבל רוב הכרטיסים למשחקים האולימפיים נמכרים לאנשים שלא היו מעוניינים במשחקי אליפות העולם בכדורגל".

 

 

הקמת מבנים לאולימפיאדת לונדון 2012. מה שבטוח כל לקוח מתעניין לגבי טקס הפתיחה – רוצים להיות. "אירוע שאנשים ברחבי העולם רוצים להגיד שהם היו בו". הקמת מבנים לאולימפיאדת לונדון 2012. מה שבטוח כל לקוח מתעניין לגבי טקס הפתיחה – רוצים להיות. "אירוע שאנשים ברחבי העולם רוצים להגיד שהם היו בו". צילום: אי פי אי

  

הרבה מאוד חברות גם כן מתעניינות ברכישות כרטיסים ללקוחות ולעובדים. על פי ברוק, 30% מרוכשות הכרטיסים הן חברות ו-30% משפחות. השאר חברים שמחפשים, כחלק מטיול, לקנות גם כרטיסים למשחקים. "חובבי ספורט נטו".

 

מה שבטוח כל לקוח מתעניין לגבי טקס הפתיחה – רוצים להיות. "אירוע שאנשים ברחבי העולם רוצים להגיד שהם היו בו".

 

  

ההוצאות גדולות, וקשה להסתיר את זה. "הרבה משפחת מבררות לגבי כרטיסים, הרבה מאוד טיולי בר מצווה" אומר ברוק ומעריך כי מדובר על הוצאה של 40 אלף שקל למשפחה. עדיין יש כרטיסים זולים אפילו ב-20 ליש"ט אבל המחירים מגיעים עד 725 ליש"ט לכרטיס רגיל ואפילו אל מעבר ל-2,000 ליש"ט לכרטיסים מיוחדים.

 

אילו כרטיסים קשים במיוחד להשגה?

 

"שחייה קשה מאוד להשגה, הרבה בגלל אפקט מייקל פלפס. הבריטים מתלהבים גם מאירועי האופניים, בהם הצטיינו באולימפיאדה האחרונה. כדורעף חופים גם כן מאוד אטרקטיבי – באמצע פארק לונדוני".

 

ברוק עצמו מתלהב מהרמת משקולות, קפיצות למים ("קשה מאוד להשגה") וטניס. "הולך להיות טניס משובח. במגרשים של ווימבלדון", הוא אומר. "בכל מקרה, כיף לראות אירועים את הענפים שאם הם לא באולימפיאדה אתה לא רואה אותם", הוא אומר.

 

ברוק מגלה גם שמבחינת תיירות ספורט הישראלים הם אימפריה. "הסקנדינבים והישראלים הם מספר 1 ו-2 מבחינת תעשיית התיירות ביחס לאוכלוסייה שלהם", אומר ברוק ומספר כי ההערכה היא שקרוב ל-10,000 ישראלים צפויים לצאת ללונדון ולצפות במשחקי האולימפיאדה בקיץ 2012.

 

התקציב הכולל לאירוח האולימפיאדה עומד על 9.3 מיליארד ליש"ט. מכירת הכרטיסים צפויה להניב רווח של 440 מיליון ליש"ט. במסגרת האירוע העמידו המארגנים בלונדון יותר מ- 8 מיליון כרטיסים ל-623 אירועים שונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x