$
ספורט ישראלי

רשמית: שיטת הקיזוז בוטלה בכדורגל

הנהלת התאחדות הכדורגל אישרה את ביטול שיטת הקיזוז החל מהעונה הקרובה. בוטל גם הפלייאוף האמצעי ובעונה הבאה תוקטן הליגה מ-16 ל-14 קבוצות

כתב כלכליסט 17:1627.06.11

ההתאחדות לכדורגל קיימה אחר הצהריים (ב') ישיבה, במהלכה אישרו חבריה על ביטול שיטת הקיזוז השנויה במחלוקת החל מהעונה הקרובה. כמו כן, הוחלט על ביטול הפלייאוף האמצעי והקטנת הליגה ל-14 קבוצות החל מעונת 2012/13.

 

חברי סיעת מכבי, כולל אבי לוזון עצמו, החליטו מוקדם

יותר החודש להצביע בעד ביטול שיטת הקיזוז, אך מי שסיבכו את המצב היו חברי סיעת הפועל, שהתכנסוכי שיטת הקיזוז לא צפויה להמשיך בעונה הבאה, אבל למרות התקוות הגדולות כי הגיע סיום דרכה של השיטה המפוקפקת, הדרך לשם לא היתה קלה כפי שרבים סברו תחילה. מי שסיבכו את המצב

 

היו חברי סיעת הפועל, שהתכנסו החליטו באופן עקרוני כי הם ימשיכו לתמוך בשיטה. זאת, על אף שחלק מהקבוצות שאותן הם מייצגים, כמו לדוגמה הפועל כפר סבא, נפגעו ממנה באופן ישיר.

 

הסיבה העיקרית של החלטת מרכז הפועל היתה החזרת הליגה הארצית, משהו שאבי לוזון נאלץ לוותר עליו על מנת להעביר את ביטול הקיזוז. כיוצא מכך, הליגה הארצית לא תוקם מחדש וליגה א' תישאר השלישית במדרג.

עוד הוחלט כי בליגה הלאומית דווקא יימשך הקיזוז בעונה הבאה, כאשר על מנת לצמצם את ליגת העל תהיינה שלוש יורדות ממנה ואחת בלבד תעלה מהלאומית. בליגה א' תעלה קבוצה אחת, שתיקבע במשחק ישיר בין הראשונה במחוז הדרום לבין זו שסיימה במקום הראשון במחוז צפון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x