שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

רשמית: מכבי ת"א נמכרה למיטשל גולדהאר

אלכס שניידר הסיר ידיו מהצהובים באופן רשמי, לאחר השלמת עיסקת העברתה למיליארדר הקנדי-יהודי. החוזה בין הצדדים נחתם בערב יום שלישי. "אחרי שהצלתי את המועדון מקריסה כלכלית, אני מרגיש שלם עם ההחלטה לפנות מקום למי שיכול להמשיך מנקודה זו"

לי בוץ, ynet 08:0805.08.09

החל מהלילה (ד') מכבי תל אביב שייכת באופן רשמי למיטשל גולדהאר. המשא ומתן בין איש העסקים הקנדי-יהודי לבן ארצו אלכס שניידר הושלם באופן סופי עם חתימה על חוזה שהעביר את השליטה בקבוצה לידי איל הנדל"ן והקניונים גולדהאר.

 

מזה זמן רב ששניידר מנסה להסיר ידיו מן הקבוצה, אותה
רכש רק לפני כשנה וחצי מלוני הרציקוביץ'. אחרי שהפחית הקיץ את ההקצבות הכספיות לפעילותה באופן משמעותי ואף הספיק להתעמת עם האוהדים, קיבל שניידר את מבוקשו. מעכשיו, הצהובים שייכים לגולדהאר.

 

ביום שני הוסר המכשול האחרון שעיכב את החתימה על העיסקה, כשאגודת מכבי הסכימה לוותר על עשרים האחוזים שלה במועדון בתמורה לכשלושה מיליון שקלים. גולדהאר היה מעוניין לרכוש מאה אחוזים מהמועדון, בעוד ששניידר החזיק רק בשמונים. הסכמת האגודה לרדת מדרישתה לתשלום של 11.2 מיליון שקלים עבור חלקה, הביאה לפתרון הבעיה.

 

בנוסף לפיצוי שיעביר לאגודת מכבי, ייקח על עצמו גולדהאר את ערבויות הקבוצה שמוערכים בכארבעה מיליון דולרים, וכן את חובות העבר מתקופת הרציקוביץ' במועדון וכן גם את ההסכמים החתומים מול השחקנים לשנים הקרובות.

 

איש העסקים בן 47, כבר ערך את בדיקת הנאותות לקבוצה, וכעת כל שנותר להשלמת העסקה הוא לערוך העברת בעלות בהתאחדות לכדורגל, הליך שעשוי לקחת עד שלושה שבועות.

 

שניידר: לא באתי 'לעשות סיבוב' על המועדון"

 

"רכשתי את מועדון הכדורגל מכבי ת"א מתוך רצון לתרום לישראל וללא שום כוונה נסתרת אחרת", נפרד שניידר מהקבוצה. אדם שמשקיע למעלה מ-20 מיליוני דולרים בשנה וחצי במועדון כדורגל אינו בא 'לעשות סיבוב' כפי שלצערי היו שהגדירו זאת.

 

"נפלה בחלקי הזכות לתרום לקבוצה עם היסטוריה מפוארת ולהיות חלק מקהל עצום ואוהב. אולם למרות הציפיות שהיו לי, גיליתי, למרבה הצער, שהשבר במכבי ת"א שרכשתי גדול מאוד. מכבי ת"א הוא מועדון שזקוק לשיקום ובנייה מהיסודות.

 

"עכשיו, אחרי שהשקעתי עשרות מיליוני שקלים בחילוץ המועדון מקריסה כלכלית ולאחר שההשקעה הכלכלית והאנושית במחלקת הנוער החלה לשאת את פירותיה, אני מרגיש שלם עם החלטתי לפנות את מקומי לכל מי שמסוגל להמשיך מנקודה זו ולהחזיר את המועדון לימיו הגדולים.

 

"אין זה סוד שהצטערתי לראות תופעות שפוגעות בכדורגל בכלל ובמועדון שלי בפרט כמו הגישה הצינית של חלק מאלה שמסקרים או חיים את הכדורגל, מחנאות בין האוהדים וחוסר סבלנות כלפי שליחיהם על המגרש. אני לא נאיבי, אבל בכל זאת מקווה שכל התופעות האלה ייעלמו והבאים אחרי יוכלו ליהנות יותר מהמועדון הצהוב.

 

"אני מבקש להודות לכל אותם האנשים שתרמו מזמנם וממרצם למען מכבי ת"א ולקחו חלק במפעל החשוב הזה. אני משאיר מאחורי צוות שיידע להפיק את המיטב מהדבר היקר הזה. מדובר בסיומה של תקופה מאתגרת ומרגשת עבורי ובמהלכה רכשתי לא מעט חברים. אני משוכנע שמיטש גולדהאר יצליח מהנקודה הזו להצעיד את המועדון להישגים ואני מאחל הצלחה לו ולכל ידידי עם הלב הצהוב".

 

בינתיים, בעקבות ההתפתחויות האחרונות, בצוות המקצועי צפויים לחדש את המגעים מול הזרים. המנג'ר אבי נמני מעוניין להתחזק בבלם, קשר אחורי וחלוץ. גם שמו של דוד רביבו נמצא על הפרק והוא עשוי להיות הישראלי האחרון שיגיע לקבוצה אחרי יובל אבידור, רוני גפני ולירן שטראובר. תקציב המועדון תחת גולדהאר עתיד להגיע לכ-32 מיליון שקלים, בין הגבוהים בליגת העל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x