$
עסקי ספורט

ירידה ברווחי ברים בדטרויט עקב הפסדי קבוצת הפוטבול

על פי דבריו של פרופסור לכלכלת ספורט ירדו הכנסות הברים בכ-50% בשל הפסדי קבוצת הליונס, אשר לא ניצחה במשך 12 משחקים

אוריאל דסקל 13:5907.12.08
ה"דטרויט ניוז" מדווח על משבר בקרב בעלי ברים בגלל מאזן ההפסדים הנורא של קבוצת ה-NFL המקומית, הליונס. הקבוצה לא ניצחה כבר 12 משחקים ולפי מייק ברנאצ'י, פרופסור לכלכלת ספורט ובידור מאוניברסיטת דטרויט, הכנסות הברים ירדו בכ-50% בגלל ההפסדים של קבוצה.

 

לפי חוקי ה-NFL,

הערוץ המקומי לא יכול לשדר משחק אם לא נמכרים כל הכרטיסים אליו.  גם עובדה זו מובילה לירידה בהכנסות הברים, שאינם יכולים לשדר את המשחקים של הליונס כיוון שאצטדיון פורד אינו מתמלא. "אוהדים מבזבזים הרבה פחות בגלל מצב רוחם הרע  בשל המשחקים של הליונס", אמר בראנצ'י ל"דטרויט ניוז".

 

הארי קפאלוניטיס, בעלים של בר באזור אצטדיון פורד, הוסיף: "הרבה יותר אנשים הגיעו למשחקים בעבר והיה התרגשות מחוויית ה-NFL אבל עכשיו אנשים הם כמו זומבים. מי שהולך זה מי שחייב ללכת כי יש לו מנוי שנתי".

 

הליונס מכרו את כל הכרטיסים למשחקים שלהם מ-2002 עד העונה. לליונס קהל ממוצע של 56,038 העונה – ירידה משמעותית מה-61,310 שהגיעו בשנה שעברה.

 

הפגיעה קשה במיוחד לאור המצב הכלכלי וקיצוצים בחברות המכוניות. בדטרויט אוהדים רבים עובדים בתעשיית הרכב וכעת הם נאלצים לצמצם בגלל המיתון הקרב. בנוסף, חברות הרכב הרבות נאלצו לוותר על תאי הצפייה שלהם באצטדיון פורד.

 

עדות נוספת למצב הקשה נשמעת מפיו של אדווין וודסון, מוכר בוטנים מחוץ לאצטדיון פורד של דטרויט, שדיווח על ירידה בכ-400 דולר בהכנסות ממכירת בוטנים בימי משחק. "בדרך כלל אני מוכר שקית בוטנים ב-1 דולר מחוץ למגרש. כשהקבוצה ניצחה הייתי מכניס 500 דולר במשחק, היום זה לא יותר מ-125 דולר למשחק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x