סגור

חתנו של הראל ויזל ינהל את פעילות נייקי בעולם

ריטיילורס הודיעה על שורת מינויים בדרך להתרחבות. בנו של ויזל ינהל את נייקי ישראל

ריטיילורס, שמפעילה את מותגי הספורט של קבוצת פוקס, עושה שינוי ארגוני וממנה מנכ"ל לכל אחת מפעילויות הספורט. המנכ"לים יהיו כפופים למנכ"ל הגלובלי וכן יוקם מטה ייעודי בטריטוריה שיתמוך בפעילות. השינויים נעשים במסגרת אסטרטגיית ההתרחבות של קבוצת ריטיילורס בחו"ל ובישראל. בראש קבוצת ריטיילורס עומד המנכ"ל דובי שניידמן.
את התפקיד הבכיר במהלך קיבל חתנו של בעל השליטה הראל ויזל, תומר צ'פניק, שקודם לתפקיד מנכ"ל נייקי גלובל, ויהיה אחראי על פעילות נייקי בישראל, בקנדה ובאירופה. צ'פניק (33) עובד בקבוצה חמש שנים ומנהל בשנתיים האחרונות את הפעילות הבינלאומית של נייקי בקנדה ובאירופה וכעת קיבל גם אחריות על ישראל, ללא שינוי בתנאי העסקתו "על אף הרחבת תחומי אחריותו ומורכבות תפקידו", מציינת ריטיילורס. צ'פניק הקים את פעילות נייקי בקנדה ביחד עם הנהלת החברה. הוא בוגר תואר ראשון במינהל עסקים במסלול הבינלאומי באוניברסיטת רייכמן ובוגר תוכנית ZELL ליזמות.
2 צפייה בגלריה
תומר צ’פניק מנכל גלובל
תומר צ’פניק מנכל גלובל
תומר צ’פניק
(צילום: באדיבות קבוצת פוקס)
בן משפחה נוסף שמקודם במהלך הוא מורן ויזל, בנו של ויזל, שיכהן כמנכ"ל נייקי ישראל. ויזל (27) עובד בקבוצה שבע שנים, כאשר בתפקידו האחרון כיהן במשך שנתיים כסמנכ"ל המכירות של נייקי ישראל. לפני כן ניהל את פעילות כרטיסי האשראי של הקבוצה.
דני גאוני, שמועסק בריטיילורס כשש שנים ומכהן כמנהל פעילות נייקי, פוט לוקר ודרים ספורט בישראל, מונה לתפקיד מנכ"ל פוט לוקר גלובל, ויהיה אחראי על פעילות המותג בישראל ובאירופה. משה אלמוג מונה לתפקיד מנכ"ל דרים ספורט, ואייל שדות מונה לתפקיד מנכ"ל קונברס ישראל.
כמו כן, ענת גרינברג מונתה לתפקיד מנכ"לית נייקי קנדה. גרינברג (42) עובדת בקבוצה כארבע שנים, ובשנה האחרונה מכהנת כסמנכ״לית רשת חנויות נייקי בקנדה. דוברת ישראל מונתה לתפקיד מנכ"לית פוט לוקר ישראל.
2 צפייה בגלריה
חנות נייקי דיזינגוף סנטר
חנות נייקי דיזינגוף סנטר
חנות נייקי בדיזינגוף סנטר
(צילום: עמית שעל)
ריטיילורס הונפקה במאי 2021 לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל. שמונה חודשים לאחר ההנפקה, נסחרת כיום ריטיילורס ב־4.8 מיליארד שקל. החברה חתמה את הרבעון השלישי של 2021 עם עלייה של 60% בהכנסות ואלה הסתכמו ב־342 מיליון שקל. המותג נייקי מהווה 57% מהכנסות ריטיילורס ומכירותיו ברבעון עמדו על 198 מיליון שקל. פוט לוקר מהווה 35.8% מההכנסות. הרווח הנקי קפץ ב־49% ברבעון ל־32 מיליון שקל.
ריטיילורס מפעילה את רשתות פוט לוקר, נייקי ודרים ספורט, ולאחרונה נכנסה לתחום מכשירי הספורט כאשר רכשה את חברת אנרג'ים. בסוף הרבעון השלישי הפעילה הקבוצה 132 חנויות: 96 בישראל, 9 חנויות נייקי בקנדה, 18 חנויות נייקי באירופה ו־9 חנויות פוט לוקר באירופה. באותה העת דיווחה החברה כי היא חתומה על 12 חוזים חדשים לפתיחת חנויות וצפתה כי עד סוף 2022 תחזיק ב־203-188 חנויות, שמרביתן ייפתחו באירופה.