סגור
תערובת תה ייחדוית בחנות הקונספט של ויסוצקי T-LAB פנאי
חליטת תה של ויסוצקי (צילום: Jürgen Hollweg)

ויסוצקי עולה על הגל: מעלה מחירי שליש ממוצרי התה בכ-8%

מדובר בחליטות הצמחים ובצ'אי מתוצרתה; בחברה נימקו את ההחלטה בעלייה במחירי חומרי הגלם והאריזה; בכך מצטרפת ויסוצקי לשורת חברות כמו שסטוביץ, שטראוס, סוגת, יכין ובית השיטה

עולה על הגל: חצי שנה לאחר שהוכרזה כמונופול בשוק התה הירוק וחליטות התה, מעלה ויסוצקי מחירים.
החברה תעלה החל מעוד חודש וחצי את מחירי חליטות הצמחים ותה מסוג צ'אי בכ-8%. מדובר בכשליש ממוצרי התה של החברה, המשווקת גם תה שחור וירוק. בוויסוצקי נימקו את ההחלטה בעלייה משמעותית במחירי חומרי גלם, אריזה ותשומות ייצור בשנים האחרונות, וציינו כי ההתייקרות תפצה על עליות אלו באופן חלקי בלבד.
בכך, מצטרפת ויסוצקי לשורת חברות כמו שסטוביץ, שטראוס, סוגת, יכין, בית השיטה וסידס, שהודיעו בשבועיים האחרונים על העלאות מחירים. ראשונה היתה שסטוביץ, שהודיעה לקמעונאים כי תעלה את המחירים של חלק ממוצריה החל מחודש פברוא - מדובר בכ-15% ממוצריה ובשיעור ממוצע של 10%. בין היתר תתייקר פסטה ברילה בשיעור של 12%, טונה ריו מארה - ב-5%, קולגייט אדומה - ב-10%, סבוני פלמוליב - ב-17% ומוצרי נקיון של אג'קס - ב-20%.
לשסטוביץ הצטרפו יכין שהעלתה את מחירי שימורי העגבניות, התירס, האפונה והחומוס בשיעור של כ-5%, ובית השיטה שהעלתה את מחירי המלפפונים החמוצים והזיתים בשיעור של עד 15%.
למחרת הודיעה חברת המזון סוגת שבבעלות קרן פורטיסימו, שתעלה בעוד כשבוע את מחירי מוצריה בשיעור של עד 10%. מדובר באורז, קמח, מגוון מוצרי סוכר, קטניות ושימורי טונה. השבוע היתה זו שטראוס שהודיעה על העלאת מחירי רבע ממוצריה בשיעור של עד 25%.