סגור

אבן צ'רלס ניומן התפטר מתפקיד מנכ"ל משותף במקס סטוק

ניומן מונה למנכ"ל משותף בחברת מוצרי הסטוק ביחד עם אורי מקס בינואר 2020 ויסיים את תפקידו רשמית ב-31 בינואר 2022. לאחרונה מכר את מרבית מניותיו במקס סטוק

לאחר שמכר את מרבית מניותיו במקס סטוק, אבן צ'רלס ניומן התפטר מתפקידו כמנכ"ל משותף בחברת מוצרי הסטוק. ניומן הודיע לחברה על רצונו לסיים את כהונתו בחודשים הקרובים, "כתוצאה מהתרחבות עסקיו המשפחתיים ורצונו להשקיע את זמנו בניהולם".
הוא מונה למנכ"ל משותף ביחד עם אורי מקס בינואר 2020 ויסיים את תפקידו רשמית ב-31 בינואר 2022. הוא ימשיך לכהן כדירקטור במקס סטוק ועל פי החברה, ימשיך לפעול בתחום קשרי המשקיעים, כפי שעשה בהיותו מנכ"ל משותף. ניומן יוותר מיידית על שכרו עד לסיום הכהונה בפועל.
2 צפייה בגלריה
אבן ניומן צ'ארלס ניומן מבעלי מקס סטוק
אבן ניומן צ'ארלס ניומן מבעלי מקס סטוק
אבן ניומן צ'ארלס ניומן
(צילום: Yuotube - איגוד החברות הציבוריות)
אבן צ'רלס ניומן ואחיו ריקי נכנסו לשותפות במקס סטוק ב-2014 והיו השותפים הראשונים של אורי מקס המייסד, כאשר שווי החברה הוערך אז ב-180 מיליון שקל. ב-2017 עשו אבן צ'רלס ניומן ואורי מקס אקזיט כאשר מכרו 55% ממנה לאייפקס לפי שווי של 300 מיליון שקל. בספטמבר 2020 הונפקה מקס סטוק לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל וכיום החברה נסחרת לפי שווי של 1.85 מיליארד שקל.
2 צפייה בגלריה
מימין צ'ארלס ניומן ו אורי מקס בעלי מקס סטוק
מימין צ'ארלס ניומן ו אורי מקס בעלי מקס סטוק
מימין צ'ארלס ניומן ו אורי מקס
(צילום: אוראל כהן)
אבן צ'רלס ניומן, יליד דרום אפריקה, מחזיק כיום כ-4.5% ממניות מקס סטוק בשווי של 83 מיליון שקל. הוא בעל השליטה בחברה הבורסאית "מן הגורן" שמבצעת השקעות בנדל"ן. הוא בעל מניות בחברת הטכנולוגיה גלילאו טק ולפני שנה השקיע ביחד עם אחיו ריקי 4 מיליון שקל במפתחת החלב המתורבת, חברת ביומילק. בספטמבר האחרון הוא הפך לבעל עניין בחברת האב אבטחת מידע.
קבוצת Gateway שבבעלות משפחת ניומן היא חברת ההפצה הגדולה באוסטרליה שעוסקת בהפצת מותגים ומכשור רפואי לשוק האוסטרלי.