סגור

שתי יחידות ללקוח, אם הצלחתם למצוא: מחסור בחלב ברשתות השיווק

בעקבות המחסור, הנובע ממיעוט ימי ייצור בתקופת החגים הצפופה, הגבילו הבוקר הרשתות את קניית החלב. בעוד שהמחסור נרשם בחלב שנמצא תחת צו הפיקוח, כן ניתן למצוא על המדפים חלב מועשר מסוגים שונים - שמחירו גבוה בעשרות אחוזים ממחיר המוצר הבסיסי

מחסור כבד בחלב ברשתות השיווק, בעקבותיו החל מהבוקר (ד') הגבילו הרשתות את קנייתו לשתי יחידות בלבד ללקוח. המחסור, שהחל כבר למחרת יום כיפור, העמיק לקראת ערב סוכות - והבוקר כבר נרשם מחסור כבד בכל הארץ.
בעוד שהמחסור נרשם בחלב שנמצא תחת צו הפיקוח ומחירו נע בין 5.17 ל-5.49 שקל לליטר, ניתן למצוא על המדפים חלב מועשר מסוגים שונים, שמחירו עומד על למעלה מ-7 שקלים לליטר וגבוה בעשרות אחוזים ממחיר החלב הבסיסי. בעקבות כך, שטראוס, הפועלת בקטגוריית החלב שאינו תחת פיקוח, נהנית בימים אלה מזינוק בביקושים. במחלבות טוענים שהמחסור נגרם כתוצאה ממיעוט ימי ייצור ומעריכים כי יסתיים בשבוע הבא. אלא שעד אז, סוף השבוע וחג שמחת תורה צפויים להעמיק עוד יותר את המחסור.
מדובר באירוע שחוזר על עצמו כל שנה, במהלך חגי תשרי המרוכזים בשלושה שבועות. למרות זאת, נראה כי במחלבות לא מוצאים פתרון לבעיה והמראות של המדפים הריקים בערבי החגים חוזרים.
1 צפייה בגלריה
חלב טרה תנובה יוטבתה
חלב טרה תנובה יוטבתה
מוצרי חלב ניגר
(צילום: מירב קריסטל)
משופרסל נמסר כי "קיים מלאי מצומצם של חלב ניגר ברוב סניפי הרשת. אנו צופים כי המלאי יחודש במלואו לאחר החג"; מיינות ביתן ומגה נמסר כי "נערכנו היטב לתקופת החגים, עשינו מאמצים כבירים אל מול הספקים והתכוננו מראש לתקופה המאתגרת הזו, שתהיה לנו סחורה בסניפים ואין אצלנו כמעט חוסרים"; מטרה נמסר: "כמדי שנה, מיעוט ימי עבודה מקטין את הייצור לכל השוק".
בתנובה בחרו להפנות לתגובת מועצת החלב, שמסרה: ״אנו מצויים בשיח רציף מול המחלבות ופועלים יחד איתן לתת מענה כדי שהמחסור יצומצם במהרה. כבר מצאת החג, אמש, המחלבות פועלות בשלוש משמרות מסביב לשעון ותגברו את מערך ההפצה, כך שסחורה חדשה תגיע במהרה לרשתות. יש די חלב ניגר בישראל והמחסור נגרם בשל מחסור בימי ייצור שמאפשרים להפוך את החלב למוצרים".