סגור

רמי לוי השיק ארנק דיגיטלי; יאפשר תשלומים בסניפים ובאתר

הארנק הדיגיטלי מבוסס על תשתית הפינטק של חברת סוויץ', שבשליטת הרשת. בהמשך, השימוש צפוי להתרחב לחברות-הבנות של הקבוצה קופיקס וגוד פארם, ולאחר מכן לבתי עסק רבים נוספים

רשת רמי לוי שיווק השקמה משיקה ארנק דיגיטלי המבוסס על תשתית הפינטק של חברת סוויץ' Swiich אשר בשליטת החברה (86%). הארנק יוכל לשמש את לקוחות הרשת לתשלום בסניפים ובאתר האונליין. בהמשך, השימוש צפוי להתרחב לחברות-הבנות של הקבוצה קופיקס וגוד פארם, ולאחר מכן לבתי עסק רבים נוספים. הארנק יאפשר גם תשלומים למוסדות ושירותים שונים, כמו למשל תשלומי חשבונות בית לרשויות מקומיות ומוסדות. הארנק הדיגיטלי יאפשר גם חלוקת עסקה לתשלומים בכל הערוצים שבהם ניתן לשלם עם הארנק.

מהחברה נמסר כי פלטפורמת סוויץ', המהווה מרכז (HUB) לשירותים פיננסיים, מאפשרת גם שיתוף שירותים חיצוניים של גופים פיננסיים, בנקים, וחברות פינטק נוספות, ובכך מהווה להם תשתית לארנק רמי לוי ולקבוצת לקוחות עצומה, בהפצת השירותים הפיננסיים שלהם. שירותים כאלה יכללו הלוואות, מסגרות אשראי, מוצרי ביטוח, מט"ח ועוד.

1 צפייה בגלריה
אפל פיי ארנק דיגיטלי Apple Pay
אפל פיי ארנק דיגיטלי Apple Pay
ארנק דיגיטלי Apple Pay
(Apple)

רמי לוי, בעל השליטה בשיווק השקמה ומנכ"ל הרשת, ציין, כי "הארנק הוא פלטפורמה פיננסית וצרכנית המציבה את הלקוח במרכז, תוך מיקוד בצרכים שלו, ביכולת לסייע לו ולהנגיש שירותים פיננסיים הנדרשים לכל בית" . רן אפרתי, יו"ר סוויץ', הוסיף כי "היכולת הטכנולוגית שלנו והחדשנות של ארנק רמי לוי כמרכז תשלומים ושירותים פיננסיים בכיס הלקוח יאפשרו לקבוצה להשאיר את הלקוח במרכז גם בעולם הדיגיטלי והתשלומים הדיגיטליים"
רשת רמי לוי שיווק השקמה מפעילה כיום 53 סניפים ובכוונתה לפתוח עד סוף השנה עוד 2 סניפים - באור עקיבא ובחדרה, ובכך להשלים פריסה של 55 סניפי דיסקאונט עד סוף השנה. בנוסף, החברה מזהה פוטנציאל להקמת כ-20 סניפי דיסקאונט נוספים באזורים חדשים שבהם הרשת אינה פועלת. בנוסף, בכוונת החברה להרחיב את פעילותה אל תוך מרכזי הערים ולפתוח עוד עשרות סניפים עירוניים, בשטח של 300 עד 700 מ"ר לכל סניף.
החברה חתמה את 2020 עם זינוק של 53.6% ברווח הנקי שהסתכם ב- 173.5 מיליון שקל.
מכירות רשת המזון עלו בשנה החולפת ב-8.3% ל-5.95 מיליארד שקל. העלייה הושגה מפתיחת 3 חנויות חדשות ומההשפעה החיובית של משבר הקורונה על קניות המזון. מדובר בצמיחה נמוכה ביחס לצמיחת שוק מוצרי הצריכה (מזון, משקאות, טיפוח ונקיון) שהסתכמה ב- 9.2%.
השקת הארנק הדיגיטלי של לוי הינה חלק ממהפכת התשלומים בישראל שיצאה לדרך. עד כה הושקו שישה ארנקים דיגיטליים ועוד שלושה לפחות יושקו עד סוף השנה. בחלק גדול מבתי העסק כבר אפשר לשלם באמצעות הטלפון הנייד, כאשר עד סוף יולי יהיה ניתן לעשות זאת כמעט בכל בתי העסק. בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי בחודש הבא תשיק אפל את אפליקציית התשלומים שלה אפל פיי בישראל. אחריה צפויה לעשות זאת גוגל, שככל הנראה תשיק את הארנק גוגל פיי לקראת סוף השנה. בתחילת השנה נחתם ההסכם בין שופרסל לבין בנק דיסקונט לשיתוף פעולה להקמת ארנק דיגיטלי ללקוחות כל הבנקים, על בסיס פלטפורמת התשלומים פייבוקס (PayBox) שבבעלות הבנק. רשות התחרות כבר אישרה את שיתוף הפעולה, והצדדים ממתינים לאישור בנק ישראל.