שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

יזמים ישראלים בפנמה תובעים 23 מיליון שקל מיזם שכונת הענק בגני יהודה

האחים יוסף ומרקו אשכנזי תובעים 23 מיליון שקל מיעקב לוי, בטענה כי חילט ערבות בנקאית של 3.8 מיליון דולר שניתנה לו עבור פרויקט בנייה בגני יהודה, אף שהעסקה לא יצאה את הפועל

שי פאוזנר 18:5916.11.10

שני אחים, יוסף ומרקו אשכנזי, אנשי עסקים ישראלים החיים בפנמה, תובעים 23 מיליון שקל מאיש העסקים יעקב לוי, בטענה כי חילט ערבות בנקאית של 3.8 מיליון דולר שניתנה לו עבור פרויקט בנייה ענק המתוכנן בשטחי מושב גני יהודה, אף שהעסקה לא יצאה בסוף אל הפועל.

 

השניים תובעים

את חברת "שובל אייל" שבשליטת לוי, וטוענים כי ערבות בנקאית שחילט ניתנה לו על ידיהם עבור שותפות בפרויקט לרכישת מאות דונמים בגני יהודה, שהם כרבע מפרויקט שבו אמור לקום מתחם מגורים ענק של כ־4,500 יחידות דיור ופארק תעשייה.

 

עורכי הדין בועז אדלשטיין וירון גבר ממשרד גולדמן, ארליך, גבר, אדלשטיין, שמייצגים את האחים, טוענים כי לוי חילט את הערבות הבנקאית בעקבות זכייתה של החברה במכרז מינהל מקרקעי ישראל. שובל אייל שילמה 58 מיליון דולר עבור הרשות לתכנן ואופציה לרכוש את 685 הדונם במושב גני יהודה הסמוך ליהוד. לטענת האחים אשכנזי, הערבות הועמדה לטובת שובל אייל לצורך ביצוע התחייבויות למינהל.

 

לפי טענות התובעים, בשלב מסוים הם מסרו ללוי כי אינם מעוניינים להשקיע בפרויקט, אולם למרות זאת החברה לא שחררה להם את הערבות שלבסוף חולטה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בקיץ 2009 מכרה שובל אייל לחברות מגדל ותדהר חלק מהקרקע בעשרות מיליוני דולרים. לאחרונה סופחה הקרקע לשטח המוניציפאלי של יהוד, והתוכנית להקמת המתחם קיבלה אישור עקרוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x