שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

פרשנות: על מבחן הרגישות

בעתיד הקרוב לא מן הנמנע שנתחיל לשמוע על קבוצות רכישה שונות שנתקלו בבעיות. זה לא בגלל שלא היו בעיות עד עכשיו, פשוט עד היום ההיקף לא היה גדול מספיק כדי שהפשלות שיצאו החוצה

אורי חודי 09:1207.02.10

בתחילת 2008 התפרצה המגיפה. יותר ויותר אנשים שמעו על התסמינים, על כך שהדבר מדבק ואצו רצו למצוא תרופה. המגיפה הלכה והתפשטה ברחבי העולם, גם במקומות שהיו בטוחים כי הם מחוסנים בפנייה. לאט לאט התחילו השמועות להגיע גם לארץ והציבור התחיל להתכונן לבאות. כחלק מההיערכות לקראת הפגיעה

הצפויה החליטו כמה בעלי יוזמה לקחת מוצר הקיים בשוק ולשווק אותו לציבור הרחב כתרופה שהפכה במהירות ללהיט למרות שלא היו הרבה מקרים בהם הוכחה כמוצלחת.

 

למי שעד עכשיו חשב שמדובר בשפעת החזירים, הכוונה היא דווקא לקבוצות הרכישה. המגיפה הייתה המשבר הכלכלי העולמי והתסמינים היו ירידות מחירי הדירות המשמעותיות מעבר לים. הצפייה בישראל הייתה לירידת מחירים חדה מה שגרר קיפאון בשוק הדירות החדשות, והתרופה שהגיעה כאשר המחירים נותרו גבוהים הייתה קבוצות הרכישה. נכון להיום נמצא השוק במצב בו הרבה מאוד אנשים קיבלו כבר חיסון כנגד המחירים הגבוהים, כלומר הצטרפו לקבוצות הרכישה השונות שצצו כמעט כל יום, אבל מעטות הקבוצות שהתחילו לבנות בפועל.

 

בעתיד הקרוב לא מן הנמנע שנתחיל לשמוע על קבוצות רכישה שונות שנתקלו בבעיות. זה לא בגלל שלא היו בעיות עד עכשיו, פשוט עד היום ההיקף לא היה גדול מספיק כדי שהפשלות שיצאו החוצה. בשנה הקרובה הדברים עומדים להשתנות וכמו שכל קבוצת רכישה שהתחילה לגבש משתתפים הצהירה על כך בראש חוצות, כך גם הנפגעים מתכנון לקוי וארגון בעייתי לא יהססו להשמיע את קולם כשיגלו שההבטחה שקיבלו רחוקה ממימוש. הקבוצות לא עומדות להיעלם מהנוף, והם יישארו חלק בלתי נפרד משוק הנדל"ן בישראל. עמידתם למבחן של כל אחד מהפרויקטים יחייב את המארגנים וכך גם את הרוכשים לנקוט במשנה זהירות בהבטחות ובאומדנים, מה שיוביל לכיווץ השוק רק לבעלי ניסיון ותוצאות מוכחות. קבוצות הרכישה שהיו בסופו של דבר הפניצילין של שוק הנדל"ן למגורים בימיו הקשים של המשבר עזרו גם לרוכשים, גם לקבלנים ובעיקר למארגני הקבוצות לצלוח ימים קשים. עכשיו, לפתחו של העשור החדש, נצטרך לחכות ולראות כמה מבין נוטלי התרופה רגישים לפניצילין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x