$
נדל"ן עולמי

זינוק בבקשות לרילוקיישן: האמריקאים נוהרים לשוק הנדל"ן בתל אביב

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, אחת הסיבות לכך היא העלייה בהגירה - קפיצה של 126% בבקשות לרילוקיישן מצד אמריקאים. "השוק נשלט בעבר על ידי קונים מבריטניה וצרפת, אך האמריקאים כעת שווים להם במספרים", מצוטט גורם בתחום שמכר ב-2020 דירה ברחוב ארלוזורוב לזוג בארה"ב ב-84 מיליון שקל

חדשות חוץ 20:4618.03.21

קונים אמריקאים נוהרים לשוק הנדל"ן של תל אביב, כך לפי כותרת בוול סטריט ג'ורנל. בכתבה מציינים כי אחת הסיבות לכך היא העלייה בהגירה - לפי ארגון נפש בנפש נרשם זינוק של 126% במספר הבקשות לרילוקיישן מצד אמריקאים ב-2020.

 

 

"השוק נשלט בעבר על ידי קונים מבריטניה וצרפת, אך אמריקאים כעת שווים במספרים להם", מצוטט מתיו בורטניק, מהמשרד המקומי של סוכנות נדל"ן היוקרה הבריטית Beauchamp Estates.

 

"העסקאות הגדולות ביותר והקצה העליון של שוק היוקרה נשלט גם כן על ידי אמריקאים". כדוגמא הוא מציין את העסקה הגדולה ביותר שלו בשנה שעברה: מכירת דירה ברחוב ארלוזורוב 17 לזוג אמריקאים עבור 84 מיליון שקל.

 

תל אביב תל אביב צילום: אוראל כהן

 

 

הנהירה האמריקאית מגיעה על אף המחירים הגבוהים בעיר. במדד הנדל"ן של דלויט ל-2020 שמדרג את הערים היקרות בעולם, מדורגת תל אביב שנייה אחרי פריז מבחינת עלות ממוצעת לעסקה, שעמדה על 11,637.8 שקל למ"ר, יותר מכפול הממוצע ב-67 ערים באירופה.

 

בוול סטריט ג'ורנל מייחסים את ההצלחה של תל אביב לסצנת ההיי טק השוקקת שלה. לפי סוכני נדל"ן, הזדמנויות התעסוקה והאווירה האורבנית הנעימה מושכים צעירים ממדינות שונות, בעוד שמזג האוויר הנוח והקרבה לים מושכים משפחות וגמלאים. לפי בורטניק תל אביב דומה במידה מסוימת למנהטן וללונדון, בכל הקשור לבעלות הזרה על נכסים. ההתעניינות בתל אביב גדלה בשנה שעברה גם בשל כינון היחסים עם איחוד האמירויות הערביות, וברוטניק אף מדווח על עלייה בהתעניינות מצד משקיעים ממספר מדינות במזה"ת.

 

בית קפה בתל אביב בית קפה בתל אביב

 

המחירים הגבוהים גם לא מרתיעים משקיעים, שמהמרים על כך שהפופולאריות של תל אביב תימשך. כך למשל, היזם הבריטי בן קיית' (41) רכש בתל אביב בית שני לפני שנתיים. מדובר בדירת שלושה חדרים בגודל 83 מ"ר בנווה צדק שעלתה לו 1.35 מיליון דולר. לפי ההערכות של בורטניק, שווי הדירה עומד כעת על 1.8 מיליון דולר.

 

"תל אביב מזכירה לי את ברצלונה. יש בה הכל", הסביר קית' לעיתון את משיכתו לעיר. "זו לא רכישה ספקולטיבית. אני חושב שהעיר היא השקעה טובה לטווח הארוך ותייצר החזרים גבוהים מערים אחרות".

x