חדשות נדל"ן

אמפא ישראל רכשה ב־45 מיליון שקל קרקע בשיכון עמידר בבת ים לבניית 140 דירות

החברה רכשה מחברת הנדל"ן “השלושה בנייה וייזום” שתי חטיבות קרקע בסמוך לרחובות השלושה והשומר. בקרקע מתגוררות משפחות ששוכנו בעבר על ידי המדינה, חלקן לפני עשרות שנים, אך הן אינן רשומות כבעלות זכויות על השטח ויפוצו

דותן לוי 06:5710.03.21

אמפא ישראל רכשה מחברת הנדל"ן “השלושה בנייה וייזום” שתי חטיבות קרקע בסמוך לרחובות השלושה והשומר בשיכון עמידר בבת ים תמורת 45 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בקרקע מתגוררות משפחות ששוכנו בעבר על ידי המדינה, חלקן לפני עשרות שנים, אך הן אינן רשומות כבעלות זכויות על השטח.

 

 

לקרקע יש תב”ע מאושרת וכבר נחתמו הסכמי פיצויים עם כל המשפחות, שלפיהם כ־25 דירות מתוך הפרויקט החדש יוקצו למשפחות המפונים. לפני כעשור הקרקע פורסמה למכרז על ידי רשות מקרקעי ישראל, ובו נקבע כי הזוכה יפנה ויפצה את התושבים. בסופו של דבר השלושה בנייה וייזום החליטה לממש את הקרקע ולא לבנות עליה.

 

בשתי חטיבות הקרקע שתקבל אמפא בנויים צמודי קרקע שחלקם כבר נטושים. חטיבה אחת משתרעת על 2.7 דונם, ועלייה ייבנו שלושה בניינים בני 9 קומות וכ־100 דירות בבנייה שתכלול גם מסחר ומבני ציבור. חטיבה שנייה משתרעת על 3 דונם ועליה ייבנו 40 דירות בבנייה נמוכה הכוללת דופלקסים ודירות גן/ גג. להערכת אמפא, הבנייה תחל בתוך כשנה וחצי בסיום תהליך התכנון וקבלת ההיתר.

מתחם השלושה בבת ים. 25 דירות יוקצו למשפחות המפונים מתחם השלושה בבת ים. 25 דירות יוקצו למשפחות המפונים צילום: אמפא ישראל

 

אמפא ישראל היא חלק מקבוצת אמפא, חברת החזקות פרטית בשליטת קבוצת פוגל ומשפחת נקש. על תכנון הפרויקט אחראים האדריכלים ערן לשם וערן שקד ממשרד Citybee. לדבריהם זהו “פרויקט התחדשות עירונית משמעותי באזור המשווע לכך, והוא יסדיר את ההמשך הטבעי של רחוב השלושה ושיפור הקישוריות של תנועת הולכי הרגל וכלי הרכב".

x