$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אלקטרה היא הזוכה במכרז הקרקע בכפר אז"ר; מחיר דירה יעמוד על כ-3 מיליון שקל

לכלכליסט נודע כי אלקטרה תשלם למושב שליד ביה"ח שיבא פרמיה של 350 אלף שקל לכל יח"ד ובנוסף את מחיר השומה של רמ"י; 76 בעלי הנחלות יקבלו כ-175 מיליון שקל; בשטח ייבנו 500 יח"ד

דותן לוי 11:0114.02.21

המכרז לקרקעות כפר אז"ר הסתיים במחיר גבוה במיוחד שבו תשלם החברה הזוכה – אלקטרה, כ-350 אלף שקל פרמיה לכל יחידת דיור, כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

מדובר בסכום כולל של כ-175 מיליון שקל שיעבור למושב עבור קרקע ל-500 יח"ד ויתחלק בין 76 בעלי הנחלות במושב (ממוצע של 2.3 מיליון שקל לנחלה), כאשר לצדו תידרש אלקטרה לשלם לרשות מקרקעי ישראל סכום המוערך בכ-1.1 מיליון שקל עבור קרקע ליח"ד בדומה למחיר ששולם בקרקעות סמוכות.  

כפר אז"ר כפר אז"ר צילום: אילן ארד

 

השכונה שבה ממוקמים המגרשים של כפר אז"ר תיקרא שכונת "גני אז"ר" והיא חלק משכונה גדולה יותר שאושרה על ידי הותמ"ל בסמוך לתל השומר. התוכנית כולה צפויה לכלול כ-2,300 דירות ודיור מוגן. כמו כן הוקצו כ-177 אלף מ”ר לשטחי משרדים, וכ-35 אלף מ”ר לשטחי מסחר.

 

אהוד בן ש"ך, ראש האגודה השיתופית אהוד בן ש"ך, ראש האגודה השיתופית

 

ההחלטה לפיה חלק מהכספים יועברו למושב התקבלה לפני כשנה וחצי לאחר מאבק משפטי ממושך בין המושב לרמ"י שנבע מדרישתה של רמ"י למושב להשיב כ-100 דונם של קרקע חקלאית. בסיומו של המאבק נצחו אנשי המושב לאחר שהוכיחו שמדובר בקרקעות שנרכשו על ידם במחיר מלא. בהתאם לכך, רמ"י צפויה לקבל את סכום השומה ואת הפרמיה יקבל המושב.

 

 

מה דעתך על מניית אלקטרה נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כאמור, לאור המחירים במכרזים שנסגרו לאחרונה בקרקעות הסמוכות, הערכה היא כי סכום השומה יעמוד על כ-1.1 מיליון שקל עבור קרקע ליח"ד. המשמעות היא שהפרויקט כולל הקרקע וכולל הרווח היזמי ועלות הביצוע צפוי להגיע לכ- 1.4 מיליארד שקל כך שמחיר דירה ממוצעת צפוי לעמוד על כ-2.8 מיליון שקל.

 

המכרז לקרקעות הללו נסגר בהליך של התמחרות בין מושב כפר אז"ר שבראש האגודה השיתופית שבראשה עומד איש העסקים אהוד בן ש"ך, לבין מספר חברות נדל"ן ובהן: פרשקובסקי, אביסרור, דמרי, , גינדי, נתנאל, וצרפתי.

 

הסכום שמתקבל יתחלק בין 76 בעלי הנחלות במושב והוא לא כולל את הפיצוי על הקרקע החקלאית שנאמד בתוספת של מיליוני שקלים (בהתאם למדיניות פיצוי של עשרות אלפי שקלים לדונם חקלאי).

x